Domov Novinky Zlá forma hviezdy Realu Madrid sa stala problémom

Zlá forma hviezdy Realu Madrid sa stala problémom

V Lete to vyzeralo na skvelý ťah vedenia. Po polovici sezóny nadšenie upadá.

Autor: Michal

Porážka Realu Madrid od Villarrealu nebola prvým zlým výkonom. Los Blancos sa už nejaký čas trápia. Ich pokles formy pred prestávkou majstrovstiev sveta bol spôsobený únavou a zraneniami. Oveľa lepšie však nevyzerajú ani v druhej polovici sezóny.

Zápas proti Realu Valladolid nebol výnimkou. Vo väčšine častí vyzerali pomaly a zachránil ich výkon Thibauta Courtoisa v bránke a dva neskoré góly Karima Benzemu. Nasledoval zápas Copa del Rey vonku proti Cacerenu. Real Madrid dokázal vyhrať iba 1:0, vďaka Rodrygovmu gólu zo 69. minúty.

Ďalší neoduševnený výkon v rade bol však potrestaný, Villarreal porazil obhajcov titulu 2:1.

Obrana Realu Madrid v ten deň bola obzvlášť sklamaním. Dá sa povedať, že tak to bolo počas celej sezóny. Klub inkasoval v tejto sezóne 16 gólov v 16 zápasoch. Barcelona ich inkasovala len 6. V mnohých ohľadoch to bol rozdiel medzi oboma tímami v tejto sezóne. Jeden hráč, ktorý bol obzvlášť sklamaním, je letná posila Antonio Rudiger.

Forma hviezdy Realu Madrid sa stala veľkým problémom

Rudiger prišiel v lete ako voľný hráč z Chelsea. Za posledný rok a pol bol Nemec jedným z najlepších obrancov na svete a očakávania boli prirodzene veľké.

Dá sa s istotou povedať, že Rudiger tieto očakávania zatiaľ nenaplnil. Začiatok bol slušný a dúfali sme že v priebehu sezóny pôjdu jeho výkony hore, to sa však nestalo.

Samozrejme Rudiger nie je jediný kto môže za slabú formu Realu Madrid vzadu. Nedá sa poprieť, že satím od jeho príchodu zhoršil v defenzíve.

Človek začína rozmýšľať aký dobrý Rudiger vlastne je. Pred príchodom Thomasa Tuchela bol v Chelsea takmer štvrtým stredným obrancom. Pod nemeckým vedením bol na svetovej úrovni, ale dokáže túto formu zopakovať v Santiagu Bernabeu alebo sa k nej aspoň priblížiť?