Domov Novinky Výhra nad Frankfurtom bola dobrou pripomienkou silných stránok tímu

Výhra nad Frankfurtom bola dobrou pripomienkou silných stránok tímu

Stará garda v plnej sile, doplnená zvučnými posilami. Real v prvom súťažnom zápase ukázal svoju silu.

Autor: Michal
0 komentár

Real Madrid a Eintracht Frankfurt spolu nehrali od jedného z najslávnejších a najdôležitejších zápasov futbalovej histórie v roku 1960, kde Real Madrid – napriek tomu, že každý v Španielsku už vedel o transcendentálnej povahe tímu – predviedol zápas ktorím ukázal svoju silu zvyšku sveta.

Odvtedy sa veľa nezmenilo. Mainstreamové médiá stále prehliadajú Real Madrid, rovnako ako pred 60 rokmi. A ani v rámci ambícií klubu sa toho veľa nemení. V stredu večer vyhral Real Madrid bez väčších problémov Superpohár UEFA nad Eintrachtom Frankfurt. Keď zaznel posledný hvizd, Karim Benzema zostal stoický a tým všetkým nepoznačený. Ako obvykle. Po tom čo Real Madrid vyhral svoj 14. titul v Lige majstrov len pred tromi mesiacmi, Luku Modriča našli v šatni hovoriť o 15. len krátko po vyzdvihnutí trofeje.

Výhra nad Frankfurtom určite nebola veľkým dôvodom na oslavu. Väčšina by to označila ako predsezónnu hru, malý tanier tapas k hlavnému jedlu, ktorý čoskoro dorazí. Ale keďže sa Real Madrid pripravuje na zápas s Almeríou, stojí za zmienku, že sa stalo niekoľko skutočne fascinujúcich vecí, aj keď nenápadných ktoré sa zdali byť samozrejmosťou.

Real Madrid priviedol posily ktoré môže nasadiť v priebehu hry, ako tomu bolo v stredu večer, a je pekné vidieť ako sa kľúčové kolieska v tíme plynule posúvajú späť do pohybu.

Stará garda nehrdzavie

Toni Kroos sa zvalil z postele a predviedol klasický výkon: Hra plná dotykov, absurdných (respetíve rutinných) 12 zo 14 presných dlhých lôpt, majstrovská hra v držaní lopty a úžasné obranné zákroky po celej ploche ihriska.

A potom tu bol Karim Benzema, ktorý je vo veku 34 rokov na vrchole svojich síl a nie som si istý, či skutočne chápeme, aké výnimočné je pre nás sledovať jeho hru práve teraz. Je to umelec na lopte aj bez nej. Niektorí ho nazývajú falošnou deviatkou, ja by som ho skoro nazval 10. Polovica jeho sekvencií proti Frankfurtu bola tvorená z vecí, ktoré Zinedine Zidane dostal od Isca v úlohe diamantu pred piatimi až šiestimi rokmi.

Sledovať Benzemu mimo lopty je lekcia sama o sebe. Nikdy sa neprestáva hýbať a jeho hlavným cieľom je poskytnúť stredopoliarom pomoc všade tam, kde je to potrebné, aby rozdávali progresívne prihrávky. Elegantne zbiera ťažké lopty, obratným prvým dotykom uniká zo zložitých situácií alebo drží loptu až do príchodu Viniciusa Jr.

Ďalším výnimočným hráčom bol Fede Valverde. Naďalej hrá rolu ktorá je pre neho druhoradá, no napriek tomu v nej vyniká. Jeho držanie lopty na pravom krídle viedlo k postupu Realu Madrid v niekoľkých sekvenciách počas úvodných 25 minút práce a jeho prudké lopty do šestnástky z krídla sa stali niečím, na čo sa tím môže teraz pravidelne spoliehať. Fede samozrejme tiež skvele bráni, čím uľahčuje situáciu Carvajalovi.

Nové posily Realu Madrid – Aurelien Tchouameni, Antonio Rudiger

Noví hráči nielen posilňujú tím vďaka ich vlastnej kvalite, ale aj kvôli konkurencii, ktorá motivuje ich sokov. Casemiro a Eder Militao hrali vo forme ktorú nebolo možné prehliadnuť. Skombinovali 11 zákrokov (Casemiro s absurdnými deviatimi z nich). Znepríjemnili zápas každému hráčovi Frankfurtu v dohľade, dostali sa ku každej stratenej lopte a zneškodnili niekoľko frankfurtských útokov práve vtedy, keď si Nemci mysleli, že využili priestor medzi líniami Realu.

Po zápase Ancelotti povedal, že Casemiro bol najlepším hráčom na ihrisku. Povedal tiež: „Tento rok áno. Budeme trochu viac rotovať.“

Minulý rok sa Militao a Casemiro vyčerpali množstvom odohratých minút a výletmi do Južnej Ameriky. Piati hráči, ktorí prišli z lavičky: Tchouameni, Eduardo Camavinga, Dani Ceballos, Rodrygo Goes, Rudiger – budú všetci hrať dôležité úlohy, ktoré zabezpečia zdravú súťaživosť, zvýšený tlak a primeraný odpočinok, aby sme ustáli ďalšiu vyčerpávajúcu sezónu.

Očakávam sa že Barcelona bude lepšia ako minulú sezónu, to isté platí o Reale Madrid. Ancelottiho muži sú dobre vybavení, aby v tejto sezóne opäť vyhrali double.

zdroj: managingmadrid.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x