Domov Novinky Veľa minút, málo nôh

Veľa minút, málo nôh

Autor: Marek Varga
0 komentár

Momentálne je v tíme Realu Madrid šesť hráčov s viac ako 1500 minútami v nohách. V klube narastajú obavy, či tím bude schopný držať toto tempo do konca sezóny.

Real Madrid ide sebavedomo smerom vpred. Momentálne pozícia lídra La Ligy s náskokom siedmich bodov na druhé miesto a krôčik od postupu z prvého miesta v skupine Ligy majstrov.

Je tu však niečo, čo v hlavnom meste Španielska vyvoláva čoraz väčšiu úzkosť – hoci sme sa ešte nedostali do polovice sezóny, už teraz má šesť hráčov Realu v nohách vyše 1500 minút. Ide o prípad Thibauta Courtoisa, Édera Militãa, Davida Alabu, Karima Benzemu, Viníciusa a Casemira.

Rekordérom je v tomto smere Courtois, ktorý nazbieral 1800 minút. Jeho téma je však najmenej rušivá, pretože v prípade brankárov ide o úplne inú fyzickú námahu.

Za belgickým brankárom je Militão, ktorý odohral všetko okrem vonkajšieho zápasu proti Granade, keď sa mu po zápasoch za Brazíliu rozhodol dať pauzu Carlo Ancelotti. Ďalej nasledujú Alaba (1 677 minút), Benzema (1 670 minút), ktorí odohrali osemnásť zápasov v rade s Viníciusom (1 616 minút) a Casemirom (1 596 minút).

Navyše, hranicu 1000 minút už prekonal Luka Modrić (1056 minút) a Toni Kroos (873 minút) je stále bližšie k tejto hranici. S vysokou mierou istoty sa dá predpokladať, že nebyť zranenia slabín na začiatku sezóny, nemecký stredopoliar by dnes patril medzi hráčov s najviac minútami v nohách.

Uvedené čísla sú ešte pôsobivejšie, keď k nim pripočítame odohrané minúty v národných tímoch. Ukazuje sa teda, že štyria hráči Los Blancos majú skutočne v nohách vyše 2000 minút – Courtois (2250 minút), Militão (2048 minút), Alaba (2134 minút) a Benzema (2147 minút). V blízkosti tejto hranice sú aj Casemiro (1854 minút) a Vinícius (1823 minút).

Najväčší vplyv na tento stav má fakt, že v prvom tíme Realu Madrid sú hráči, ktorých Ancelotti takmer vôbec nevyužíva.

Benzema nemôže rátať s prakticky žiadnou prestávkou, keďže jeho náhradníci odohrali zatiaľ len 90 minút v prípade Mariana a 106 minút v prípade Luku Jovića.

Podobná situácia je aj v obrane, kde okrem Nacha nemôže nikto počítať s hraním – Marcelo má na konte 140 minút a Jesús Vallejo len 10.

Hráči ako Fede Valverde a Eduardo Camavinga by mali začať dostávať oveľa viac šancí, aby to neviedlo k situácii, že do druhej polovici sezóny vstúpia s prázdnou nádržou.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x