Domov Novinky Rüdigerova odveta

Rüdigerova odveta

Antonio Rüdiger sa v stredu vráti na Etihad, aby si odčinil to, že ho minulú sezónou nechali na lavičke. Nemec opäť dokázal, že je dokonalým strážcom Haalanda.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Jeden z novinárov na tlačovej konferencii po zápase proti Malorke nezabudol na Ancelottiho nezaradenie Rüdigera do základnej zostavy v Manchestri pred rokom.

Informoval sa, či bude Antonio hrať, alebo či sú nejaké pochybnosti. Tréner veľmi dobre vedel, na čo myslí a so zreteľnou iróniou v hlase mu odpovedal: „Možno.“ Dnes už každý vie, že bývalý obranca Chelsea je absolútne nedotknuteľný.

Pred rokom Nemec sledoval z lavičky, ako jeho tím „vykrvácal.“ Jeho fantastický výkon proti Haalandovi v Madride mu nestačil na miesto v základnej jedenástke pre odvetný zápas po návrate suspendovaného Militãa. Tréner sa radšej vrátil k štandardnému duu, ktoré tvorili Brazílčan a Alaba. City následne rozdrvilo Los Blancos 4:0.

„Všetci sme odviedli dobrú prácu. Pozorne sme strážili Haalanda, ktorý nedostával veľa prihrávok. Ancelotti sa mi neospravedlnil za to, že ma pred rokom nepostavil na Etihad.“

„Mal svoju predstavu a ja som ju musel rešpektovať, aj keď sa mi nepáčila. V tejto sezóne je myšlienka rovnaká. Dôležité je kontrolovať nebezpečných hráčov City. Je ťažké strážiť Haalanda, ale on žije z prihrávok svojich kolegov. Je nemožné mať všetko pod kontrolou,“ povedal Antonio pred stredajšou odvetou.

Minulý týždeň však mal Rüdiger opäť všetko pod kontrolou a Erlinga opäť vyradil z hry. City si proti Realu muselo hľadať cestu, nie však prihrávkami na svojho najnebezpečnejšieho útočníka, ale strelami z diaľky.

Prvá kapitola histórie pre stopéra sa tak zopakovala. Tá druhá však bude iná, pretože tentoraz ho v odvete už nič nevyvedie z hry. V nej bude opäť čeliť Haalandovi, aby zopakoval to, čo sa mu dvakrát tak dobre podarilo v Madride.

V tejto sezóne má Antonio oveľa väčšiu zodpovednosť, ako naposledy. Zranenie Militãa a následne aj Alabu mu vydláždilo cestu do základnej jedenástky.

Dnes je Rüdiger skutočným šéfom madridskej defenzívy a Ancelottiho nedotknuteľným hráčom už nielen vďaka rozumu, ale aj z presvedčenia.

Ak nepočítame suspendácie a zranenia, tréner nechal 31-ročného hráča oddychovať len dvakrát – raz proti Unionu v Lige majstrov a raz v Kráľovskom pohári proti Arandine. Hráčovo počítadlo aktuálne ukazuje 3314 minút, čo je druhý najlepší výkon v tíme. Prvý je Fede s 3544 minútami.

Na Etihad bude kvôli Tchouaméniho pauze jeho partnerom v strede obrany Nacho. Obaja spolu v tejto sezóne odohrali 18 zápasov. Ich bilancia je takmer dokonalá.

Jedinými prešľapmi sú remíza proti Lipsku a pohárová prehra s Atléticom. S Luninom za nimi z 11 zápasov si tím udržal čisté konto až sedemkrát.

Zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x