Domov Novinky Rudiger si zaslúži uznanie za to, že umlčal Erlinga Haalanda

Rudiger si zaslúži uznanie za to, že umlčal Erlinga Haalanda

Antonio Rudiger odohral jeden zo svojich najlepších zápasov v Reale Madrid.

Autor: Michal
4 komentáre

V športe len málokedy naplní zápas očakávania. Ale netrpezlivo očakávané semifinále Ligy majstrov medzi Realom Madrid a Manchestrom City má za sebou skvelý prvý zápas. Padli dva svetové góly, a celková kvalita futbalu bola výnimočná.

Príprava pred zápasom bola zameraná na číslo 9 oboch tímov. Karim Benzema verzus Erling Haaland bol pre fanúšikov lákavou vyhliadkou a pre obe skupiny obrancov bolehlavom.

Výkon oboch útočníkov bol však diametrálne odlišný. Na jednej strane, zatiaľ čo Benzema bol výrazný a dobre sa zapájal, Haaland mal noc, na ktorú by určite rád zabudol.

Muž, ktorý mal vypnúť „The Machine“, bol obranca Realu Madrid získaný na bezplatný transfer minulé leto. Antonio Rudiger zatiaľ v hlavnom meste úplne nepresvedčil. Konkurencia pred ním mu nepomohla. Eder Militao sa neustále etabluje ako jeden z najlepších obrancov na svete a David Alaba je dôveryhodný na akejkoľvek pozícii, na ktorej hral počas celej svojej kariéry. V túto noc však nemecký reprezentant dokázal svoju hodnotu.

Hviezda Realu Madrid si zaslúži uznanie za to, že umlčala Haalanda

Ukážka proti nórskemu útočníkovi bola typická Rudigerova majstrovská trieda. Hneď v úvode si Rudiger poradil s Erlingom Haalandom. Incident nebol pre túto hru nijak zásadný, no svetu a najmä Nórovi oznámil, že obranca Realu Madrid je pripravený.

Rudiger nakoniec dokázal krotiť útočníka celú noc. Mal iba 21 dotykov, čo bolo ešte menej ako u oboch brankárov. Jediný prípad, keď sa Haaland dokázal oslobodiť, bol po boku Alabu v 55. minúte, ale Rakúšan v tejto situácii s centimetrovým perfektným kĺzavým zákrokom zblokoval strelu súpera.

Rudiger odohral skvelý zápas. Nebol to len defenzívny prejav. Mal veľa dotykov na oboch poloviciach a bol vždy prítomný vo vzduchu pri štandardkách. Velil svojmu priestoru a bol hlasitý, čím dával najavo svoju prítomnosť.

Carlo Ancelotti má určite dilemu v druhom kole, keď je k dispozícii Militao. Buďte si istí, že zábery z tohto zápasu budú dôkladne študovať všetci obrancovia v Premier League, s cieľom nájsť kľúč k zastaveniu Nórskeho Vikinga.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x