Domov Novinky Rüdiger je stena

Rüdiger je stena

Antonio Rüdiger sa pri absencii Édera Militãa stal najlepším obrancom Realu Madrid. Tento 30-ročný hráč je v poslednom čase neprekonateľný a proti Unionu ukázal svoju skvelú formu.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Výzva, ktorej čelil (a bude musieť čeliť) Antonio Rüdiger, nebola jednoduchá. Nemec naskočil do základnej zostavy po tom, čo Éder Militão utrpel vážne zranenie kolena.

Jeho úlohou, prinajmenšom komplikovanou, bolo zabezpečiť, aby mužstvo nepocítilo absenciu brazílskeho stopéra. V minulej sezóne zanechával bývalý hráč Chelsea sporadicky dobré dojmy.

Podarilo sa mu napríklad znefunkčniť Erlinga Haalanda v prvom zápase semifinále Ligy majstrov. Tentoraz však stál pred ešte väčšou výzvou. Túto úroveň má povinnosť ukazovať vo všetkých zápasoch, pravidelne a každý deň. Zatiaľ prechádza testom na výbornú.

Najlepším príkladom bol stredajší súboj s Union Berlín. Nemecký obranca predviedol majstrovskú ukážku toho, čo by mal stopér na ihrisku robiť.

Bol pozorný pri bránení, silný vo vzduchu a niekoľkokrát mal možnosť zapojiť sa do útoku. Vyzeralo to, akoby sa hral s deťmi. Dokazujú to štatistiky. Rüdiger vyhral 7 z 8 súbojov (vrátane 6 vo vzduchu), 3-krát odobral loptu, zblokoval strely a zachytil loptu.

Zápas dohral s 90% presnosťou prihrávok. Predviedol skrátka poriadny defenzívny výkon, ktorý Los Blancos pomohol udržať si čisté konto.

Po strate Militãa sa Rüdiger rýchlo dostal do jeho kopačiek a stal sa akýmsi zabezpečením defenzívy. V tejto sezóne má priemer 2,2 odobratí lopty a 5,2 vyhraných súbojov na zápas.

Tento víkend v Civitas Metropolitano budú chcieť Los Blancos poraziť Atlético, aby predĺžili svoju sériu víťazstiev na šesť zápasov. Tím to môže dokázať, pretože sa bude môcť spoľahnúť na Nemca, ktorý je vo výbornej kondícii.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x