Domov Novinky Reštart Super League spustený v Agnelliho obývačke

Reštart Super League spustený v Agnelliho obývačke

UEFA opäť pociťuje tlak zo strany Európskej superligy, aj keď fanúšikovia v celej Európe, najmä v Spojenom kráľovstve, zásadne odmietli pôvodný prístup. Podľa prezidenta LaLigy Javiera Tebasa existuje teraz obnovený plán, ktorý bol minulý týždeň zosnovaný v dome Andrea Agnelliho.

Autor: Michal
0 komentár

Tri tímy, ktoré nikdy neurobili krok späť, Barcelona, ​​Real Madrid a Juventus sa teraz intenzívne podieľajú na tvorbe nového návrhu, ktorý má zmierniť obavy fanúšikov.

Nový model Super League

Nedávno poslali list Európskej únii v ktorom dali jasne najavo, že sa domácim ligám nemienia otočiť chrbtom a že práve tieto ligy budú ťažiť zo Superligy.

Nový proces nebude exkluzívnym modelom, pre ktorý prvá iterácia zlyhala. Uvedomujú že táto zmena je dôležitá po vypočutí si obáv všetkých tímov a fanúšikov spred viac ako jedného roka.

Tri zúčastnené kluby sa snažili vytvoriť spravodlivejšiu súťaž, ktorá bude mať postup a zostup a dve ligy, pričom kvalifikácia bude výsledkom účinkovania tímu v domácich ligách.

Jedným zo spôsobov, ako sa projekt Európskej superligy pokúšal presvedčiť Európsku úniu, je naznačovanie že ako celok postupne strácajú kontrolu nad futbalom.

Nesúhlas so Superligou pretrváva

Nepriaznivé však zostáva aj hľadisko domácich líg, Tebas projekt opäť kritizuje.

„On [Agnelli] to bude musieť vysvetliť, ak to nevysvetlí, bude klamať,“ vysvetlil Tebas.

„Pred týždňom, myslím že to bolo v jeho dome, bolo stretnutie troch tímov. Teraz hovoria že nechcú pevné sloty. Real Madrid tvrdí že prvý slot nechce, je to falošné.“

„Zakaždým, keď o tom číta, mrzí ma to, myslím si že klamú viac ako Vladimir Putin, aby som bol úprimný.“

UEFA tiež zostáva nespokojná s návrhom a veľmi reálnou hrozbou ktorú predstavuje pre Ligu majstrov.

„Hovoriť o Super League neznamená hovoriť o futbale, je mi zle a som unavený z rozprávania o tomto nefutbalovom projekte,“ vyhlásil Aleksander Čeferin na futbalovom biznis summite organizovanom The Financial Times.

„Najprv spustili svoj nezmysel o nápade uprostred pandémie, teraz každý deň čítame články že teraz uprostred vojny plánujú spustiť ďalší nápad.

„Mám o týchto ľuďoch hovoriť viac? Úprimne žijú v paralelnom svete. Je to úplný nezmysel a všetci okrem nich to vedia.“

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x