Domov Mužstvo Report: Schalke 04 1-6 Real Madrid

Report: Schalke 04 1-6 Real Madrid

Dva góly od Benzemu, Balea, ktorého prvý gól bol naozaj nádherný a ďalšie dva góly od Cristiana Ronalda zabezpečili Realu Madrid luxusný náskok do odvety (6-1). Odveta na štadióne Santiága Bernabéua bude povinnou jazdou a hráči „Los Blancos“ budú môcť hrať uvoľnene.

Prvý polčas sa začal vyrovnane, ale Realu Madrid stačilo 13. minút na otvorenie skóre. Strelcom prvého gólu sa stal Karim Benzema, ktorý skóroval po krásnej súhre s Cristianom a Baleom. Schalke však 2. minúty po inkasovaní malo veľkú šancu na strelenie vyrovnávajúceho gólu, ale skvelým zákrokom tomu zabránil Iker Casillas. Po šiestich minútach Real Madrid znova udrel, tentokrát to bol Gareth Bale po úžasnom sóle, v ktorom si prešiel cez 2 obrancov a následne na to nedal šancu brankárovi Schalke 04. Real Madrid mal hru vo vlastných rukách a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa malo udiať prekvapenie. V prvom polčase pribúdali šance a stupňoval sa tlak Realu Madrid.

V Druhom polčase sa dianie v zápase, ktorý ovládol Real Madrid nič nezmenilo a „Los Merengués“ pokračovali v spanilej jazde. V 52. minúte prišiel moment, na ktorý čakal každý fanúšik a aj samotný Cristiano. Po krásnom „bicykli“ sa uvoľnil a brankár Schalke nemal nárok. Gól, ktorý strelil bol totožný s tým, ktorý vsietil proti Galatasarayu Istanbul.  O päť minút neskôr, zaťal 4. klinec do rakvy Karim Benzema, ktorý strelil svoj posledný gól v tomto zápase. Po 12 minútach strelil svoj druhý gól taktiež  Velšan Gareth Bale a zavŕšil tým svoj perfektný zápas.

Hráči zápas dohrávali v kľudnom tempe a v 89. minúte udrel druhý krát Cristiano Ronaldo, ktorý svojim druhým gólom predbehol Zlatana Ibrahimoviča v rebríčku strelcov Ligy majstrov. Čestný gól Schalke 04 strelil Klaas Jan Huntelaar nádhernou strelou. Už teraz môžeme povedať, že Real Madrid sa vďaka skvelému výkonu prebojoval do štvrťfinále Ligy Majstrov a sen o „La Décime“ sa tento rok zdá ako splniteľný!