Domov Novinky Report: Real Madrid 2-0 Osasuna

Report: Real Madrid 2-0 Osasuna

Autor: dado23

Do odvety zápasov Copa del Rey ide Real s výhodou – naši hráči na domácom štadióne totiž dokázali vyhrať v pomere 2-0 a vytvorili si dobrú východiskovú pozíciu.

Real Madrid dosiahol na desiate víťazstvo v rade na domácom ihrisku, pričom ich zámer bol badateľný od začiatku stretnutia. Za menej ako 20 minút hry strelil gól a dokázal si vytvoriť ďalšie dve jasné šance. Modrićova strela v druhej minúte letela mimo a o desať minút neskôr vyskúšal brankárovu pozornosť Benzema. Obaja hráči si však svoje nepodarené pokusy vynahradili o sedem minút neskôr, keď sa Modrić postavil k priamemu kopu a Benzema hlavičkou usmernil loptu do brány.

Real si však aj naďalej vytváral šance. V druhom polčase sa k strele dostal Benzema, opäť po spolupráci so svojim chorvátskym spoluhráčom, no táto strela do brány nemierila. Real si po tejto akcii opäť vytvoril niekoľko sľubných šancí, no ujala sa až akcia, ktorú ukončoval mladík Jesé. Ronaldovi v tomto zápase nebolo súdené dať gól aj napriek veľkým príležitostiam a tak si k tomuto gólu pripísal aspoň asistenciu. Jesé o desať minút musel pre kŕče opustiť ihrisko a diváci ho za predvedený výkon vyprevadili zaslúženým potleskom.

Obrovskú šancu si hráči vytvorili aj v 72. minúte, keď Bale strieľal z hranice pokutového kopu, no Cristiano mu strelu nechtiac zblokoval. Do konca zápasu sa skóre už nemenilo a o postupujúcom sa rozhodne v Pamplone. Cieľ Realu je však jasný – vyhrať a potvrdiť postup!

zdroj: realmadrid.com