Domov Novinky Relevo: Rafa Marín predaný do Neapola

Relevo: Rafa Marín predaný do Neapola

Rozhodnutia všetkých strán ešte len padnú a operácia sa dostáva do rozhodujúcej fázy. Kráľovský klub si ponechá právo spätného odkúpenia svojich odchovancov.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Relevo oznamuje, že je to už isté: Rafa Marín odchádza do Neapola. Dohoda má byť uzavretá a Real Madrid opäť uplatnil formulku s opciou na spätné odkúpenie hráča.

Jorge Picón informuje, že Španieli zarobia 12 miliónov eur a budú môcť obrancu odkúpiť s rastúcou opciou na spätné odkúpenie, ktorej základná suma by mala byť 25 miliónov eur.

Denník MARCA predtým informoval, že opcie na spätný odkup budú k dispozícii v roku 2026 (za 25 miliónov eur) a 2027 (za 35 miliónov eur).

Portál dodáva, že rokovania v tejto veci sa začali pred niekoľkými týždňami a nakoniec bola dosiahnutá dohoda. Dvadsaťdvaročný hráč sa v najbližších dňoch podrobí lekárskym vyšetreniam a podpíše zmluvu a Neapol predpokladá, že obranca sa objaví 9. júla na prvom dni prípravy tímu na novú sezónu.

Rozhodujúca pri tejto operácii bola vôľa samotného futbalistu, ktorý uprednostnil pravidelné hranie a k prestupu ho presvedčil tréner Antonio Conte.

Marín hral v kráľovskom tíme sedem rokov od svojich 14 rokov. V minulej sezóne hral na hosťovaní v prvoligovom Alavése, kde v 35 zápasoch odohral 2546 minút, z toho 33 v Primera División.

Po ohlásenom odchode Marína a potvrdenom odchode Nacha zostávajú v tíme Carla Ancelottiho Éder Militão, Antonio Rüdiger, zranený David Alaba a Jesús Vallejo, ktorý sa vrátil z hosťovania. Médiá uvádzajú, že kráľovský klub má veľký záujem o 18-ročného Lenyho Yora z Lille.

Zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x