Domov Novinky Relevo: Lunin sa bude hlásiť vo Valdebebas 15. júla

Relevo: Lunin sa bude hlásiť vo Valdebebas 15. júla

Ukrajinský brankár stále nereagoval na ponuku predĺženia zmluvy do roku 2029. Lunin odkázal klubu, že sa objaví na začiatku predzápasovej prípravy, ale jeho okolie vraj tlačí na jeho odchod.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Do oficiálneho začiatku prípravy Realu Madrid na sezónu 2024/2025 zostáva šesť dní. Kráľovský tím sa 15. júla vráti do tréningového procesu s Castillou, ale stále nie je úplne jasné, v akej zostave.

Jedna pochybnosť sa týka prítomnosti Lenyho Yora, ktorého prestup je v čoraz pokročilejšom štádiu, hoci v tejto chvíli je ťažké povedať, kedy môžeme očakávať „oficiálku.“

Najväčšia pochybnosť sa však týka brankárskeho postu, presnejšie Andrija Lunina. Ukrajinský portero stále nereagoval na ponuku na predĺženie zmluvy, ktorú mu klub predložil na konci sezóny a ktorá by ho zaviazala k Los Blancos do 30. júna 2029.

Napriek tomu mal Lunin podľa Releva ubezpečiť Real Madrid, že sa 15. júla objaví vo Valdebebas, hneď prvý deň predsezónnej prípravy. Ba čo viac, 25-ročný hráč požiadal, aby mohol začať trénovať ešte pred týmto dátumom.

V posledných týždňoch sa nad Luninovou budúcnosťou objavilo viacero otáznikov. Gestá nespokojnosti, ktoré prejavil po finále Ligy majstrov, a chýbajúca reakcia na ponuku predĺženia zmluvy mohli viesť k myšlienke, že Lunin odíde, ale dnes vo Valdebebas nikto nemôže predpovedať Ukrajincovo rozhodnutie.

Relevo dodáva, že Luninovo okolie na neho tvrdo tlačí. Ľudia blízki Andrijovi hovoria, že Ukrajinec si zaslúži pozíciu prvého brankára v jednom z najväčších európskych klubov, pričom si zároveň uvedomujú, že v Reale Madrid, kde je Courtois nespochybniteľnou „jednotkou“, samozrejme, ak je zdravý, na to nemá šancu. Lunin sa v minulej sezóne osvedčil, ale to nestačí na to, aby Belgičana poslal na lavičku.

V najbližších dňoch sa očakáva stretnutie medzi jeho agentom Jorgem Mendesom a zástupcami kráľovského klubu. Podľa Releva o Lunina prejavuje záujem Arsenal, ale tam by 25-ročný hráč musel bojovať o miesto medzi žrďami s nedávno získaným Davidom Rayom.

Téma Lunina sa v najbližších týždňoch určite vyjasní. Relevo tvrdí, že v Reale Madrid zostávajú všetci veľmi pokojní. Klub nechce v bránke miešať karty a počíta s Luninom, ktorého si veľmi váži, no jeho odchod by nebol žiadnou tragédiou.

Ak sa Andrij rozhodne opustiť hlavné mesto Španielska, Los Blancos sa budú zaoberať možnosťou priviesť Kepu, ktorý sa pozitívne pozerá na návrat do Madridu, zadarmo.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x