Domov Prestupy MARCA: Leny Yoro je čoraz bližšie k Realu Madrid

MARCA: Leny Yoro je čoraz bližšie k Realu Madrid

Denník potvrdzuje, že rokovania s Francúzmi o stopérovi sú čoraz vážnejšie a dohoda je na spadnutie.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Klub považuje 18-ročného hráča za strategický prestup a hodnotí ho vyššie ako Rafu Marína, ktorý sa vracia z hosťovania.

Real Madrid si vybral Lenyho Yora, aby doplnil svoju skupinu stopérov pre budúcu sezónu. José Félix Díaz z denníka MARCA uvádza, že dialóg medzi aktivistami Realu a zástupcami Lille je čoraz vážnejší a v hlavnom meste Španielska rastie optimizmus, že sa podarí dosiahnuť úplnú dohodu o prestupe 18-ročného hráča.

Pozícia Francúza sa oproti na jar avizovaným 100 miliónom eur výrazne znížila a novinár tvrdí, že prestupová čiastka by sa mohla pohybovať okolo 40 miliónov eur plus ďalších niekoľko miliónov vo forme variabilných bonusov za splnené ciele.

Po odchode Nacha a očakávanom potvrdení predaja Rafu Marína do Neapola má Real Madrid momentálne v prvom tíme v strede obrany Édera Militãa, Antonia Rüdigera a Davida Alabu.

Okrem toho sa z hosťovania vracia Jesús Vallejo, no Španiel vie, že v tíme nemá miesto. S tímom môže začať prípravu, ale do konca prestupového obdobia s najväčšou pravdepodobnosťou mužstvo opustí.

V prípade problémov zostáva záložnou variantou Aurélien Tchouaméni, ktorý počas sezóny ukázal, že na tomto poste dokáže hrať aj v najdôležitejších zápasoch.

Pri plánovaní novej sezóny a za predpokladu odchodu Nacha sa králi rozhodli vsadiť na Yora ako posilu tímu do stredu obrany. Obranca už začal prípravu na sezónu s Lille a v tichosti čaká, ako sa vyvinie jeho situácia, keďže zmluva mu vyprší 30. júna 2025.

Najdôležitejšie je, že futbalista chce prestúpiť do Realu. MARCA informuje, že na dvere 18-ročného mladíka v posledných dňoch zaklopal Manchester United, ale Angličania už predtým počuli to isté, čo PSG či Chelsea: Francúz odkázal, že myslí len na Real Madrid.

Pre kráľovský klub je príchod Yora strategickým prestupom. Stačí sa pozrieť na vek súčasných stopérov v prvom tíme: Alaba má 32 rokov, Rüdiger 31 a Militão 26.

Novinár poukazuje na to, že predaj Marína do Neapola umožnil klubu siahnuť s plnou silou po Francúzovi. Španiel zostával možnosťou na posilnenie tímu, ale správy z kráľovskej rodiny rozhodli, že je lepšie nechať odchovanca ďalej rozvíjať a namiesto neho priviesť Yora. Rozhovory pokračujú a všetko nasvedčuje tomu, že dohoda je čoraz bližšie.

Túto informáciu potvrdzuje aj AS na titulnej strane utorňajšieho vydania, kde uvádza: Posledný útok na Yoroa – predaj Rafu Marína urýchľuje jeho príchod; Real dúfa, že po ponuke 35 miliónov eur si vypočuje „áno“.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x