Domov Novinky Report: Real Madrid 2-1 Real Betis

Report: Real Madrid 2-1 Real Betis

Real Madrid zvládol úvod do novej sezóny, víťazstvo sa však nezrodilo ľahko. Hráči sa museli nadrieť, aby získali vytúžené tri body.

Hráči Realu Betis už od začiatku zápasu ukázali, že to Madridčania nebudú mať ľahké. Dokázali si vytvoriť niekoľko šancí, ktoré ale neskončili gólom. To však netrvalo dlho. V 14. minúte prešiel cez Ramosa Cedrick našiel perfektne Molinu a ten doklepol loptu do brány. Hostia sa tak ujali vedenia 0-1.

Toto však naštartovalo domácich a zapli na vyššie obrátky, šance na vyrovnanie mali Ronaldo aj Marcelo. V 26. minúte roztočil Biely balet kolotoč a dotiahli to až do gólového zakončenia. Úspešným strelcom bol Karim Benzema a asistenciu si pripísal Isco.

V 36. minúte zahrávali hostia už šiesty rohový kop a Nosa Igiebor nebezpečne hlavičkoval do brvna Lopézovej brány. V 42. minúte našiel Isco peknou prihrávkou Benzemu, ten aj prekonal brankára Betisu, ale gól neplatil pre odmávaný ofsajd. V prvom polčase sa už nepodarilo skórovať ani jednému z tímov a tak sa do šatní išlo za nerozhodného stavu 1-1.

Druhý polčas začal hneď zostra. Hneď v úvode napálil loptu do brvna Cristiano Ronaldo. V 50. minúte si Modrić pripísal žltú kartu za faul na Nosu.

V 52. minúte krásne zakombinoval Real Madrid, chýbalo len presné zakončenie. Marcelo prihrával do 16-tky ale Ronaldo ani Benzema sa nedostali k zakončeniu. Hostia mali šťastie.

K prvému striedaniu došlo v 55. minúte, keď z ihriska odišiel zranený Khedira a nahradil ho Casemiro. Domáci držali loptu viac na kopačkách, ale nedokázali vymyslieť recept ako prekonať obranu Betisu. Hráči kombinovali najmä po ľavej strane, menovite Ronaldo, Özil, Marcelo.

Carlo Ancelotti sa rozhodol poslať na ihrisko Angela Di Mariu a stiahol Özila. Cristiano Ronaldo zahrával v 70. minúte priamy kop a brankár hostí musel loptu vyraziť. Naopak o minútu neskôr mali šťastie domáci, keď sa nepochopiteľne pred Lopezom objavil nikým nebránený Nosa, ale na šťastie hlavičkoval mimo bránu.

V 74. minúte zahrával priamy kop opäť Ronaldo po faule na Benzemu, ale lopta letela tesne nad. O štyri minúty neskôr rozbehol krásnu akciu Modrić, keď potiahol loptu až pred 16-tku, tam našiel Ronalda, ten posunul Di Mariovi, ale ten žiaľ netrafil bránu.

Zostávalo už len desať minút do konca zápasu a stav bol stále nerozhodný. S výsledkom trebalo niečo spraviť. Ancelotti sa rozhodol stiahnuť z ihriska Benzemu a poslať do hry Moratu. V 86. minúte nadišiel správny moment pre Isca. Center do pokutového územia dokázal perfektne zakončiť hlavou a poslal tak domácich do vedenia 2-1. Bol to zároveň víťazný gól.

Do konca zápasu sa už nepodarilo skórovať ani jednému z tímov a tak sa z troch bodov mohol tešiť Real Madrid. Ancelottimu tak vyšiel vstup do ligy, i keď jeho zverenci to nemali ľahké, dôležité sú však tri body.