Domov Mužstvo Real Madrid v prvom zápase roku 2019 nevyhral, zaváhal s Villarrealom

Real Madrid v prvom zápase roku 2019 nevyhral, zaváhal s Villarrealom

Real Madrid odštartoval rok 2019 remízou na horúcej pôde Estádia de la Céramica, kde neporazil trápiaci sa Villarreal, ktorý ostáva v pásme zostupu.
„Biely balet“ získal len bod po góloch Benzemu a Varanea. V tabuľke sa nedotiahol na tretiu 32-bodovú Sevillu, zverenci Santiaga Solariho naďalej ostávajú na štvrtej pozícii so ziskom 30 bodov. Piate Deportivo Alavés má 28 bodov, druhé Atlético Madrid 34 a prvá Barcelona 37. Momentálne majú všetky tímy La Ligy odohraných po sedemnásť stretnutí. Najbližšie sa Real Madrid predstaví už v nedeľu (6.1.2019) o 18:30 doma proti San Sebastiánu.
Villarreal CF – Real Madrid CF 2:2 (1:2)
Góly: 3. Cazorla, 83. Cazorla – 6. Benzema, 19. Varane
ŽK: Á. González, J. Costa- Casemiro, S. Ramos
Villarreal: Asenjo – Layún, Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Fuego (82. Trigueros) – Cáseres (62. Toko Ekambi), Fornals, Cazorla – Chukweze, G. Moreno (68. Bacca)
Real Madrid: Courtois – Carvajal, Varane, S. Ramos, Marcelo – Kroos (86. Vinícius), Casemiro, Modrić (63. Valverde) – L. Vázquez, Benzema, Bale (46. Isco)
Stretnutie začalo po „čestnej stráži“ od hráčov domáceho celku poriadne zostra. Už v tretej minúte trafil nepokrytý Santi Cazorla krásnou strelou zvnútra šestnástky k vzdialenejšej žrdi, Courtois na jeho pokus nedočiahol (1:0). Prešli však len tri minúty a Karim Benzema zúžitkoval center na malé vápno hlavičkou na vyrovnanie, keďže defenzíva domácich na neho zabudla a Francúz presne vedel, čo robiť (1:1).
Skvelú otočku skóre videl Villarreal v devätnástej minúte, kedy Toni Kroos našiel centrom hlavu ďalšieho Francúza v našom tíme. Raphael Varane mal síce náročnú pozíciu, no loptu poslal krásne k vzdialenejšej žrdi. Sergio Asenjo ostal bez šance (1:2). Ešte lepšie to mohlo byť v 33. minúte, kedy rozvlnil sieť aj Luka Modrič. Chorvátov zásah nebol uznaný pre ofsajd.
V druhom polčase sme na šancu čakali až do 65. minúty. Nakoniec to bola obrovská príležitosť Lucasa Vazquéza. Ten zoči-voči brankárovi domácich neuspel, Asenjo vytiahol úžasný zákrok. Pomaly to vyzeralo na tri body pre celok z hlavného mesta Španielska, lenže naša defenzíva znova na zadnej žrdi zabudla na Santiho Cazorlu a ten tretím gólom stretnutia, ktorý padol hlavou, vyrovnal (2:2).