Domov Novinky Raúlovo rozhodnutie nemá vplyv na budúcnosť Arbelou

Raúlovo rozhodnutie nemá vplyv na budúcnosť Arbelou

Álvaro vie, že Raúl má v úmysle pokračovať vo svojej kariére v Castille, ale počká si, kým odíde, pretože chce trénovať rezervný tím.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Álvaro Arbeloa sa už pripravuje na ďalšiu sezónu v Reale Madrid. Tréner neuvažuje o odchode z Los Blancos a spolupracuje s klubom pri plánovaní zostavy Juvenilu A na sezónu 2024/25.

Diskutuje sa o propagačných akciách, predajoch a dokonca aj o prestupoch do mužstva, aby sa pokúsil vrátiť na cestu za titulmi, ktoré sa mu nepodarili získať v tejto sezóne.

Hlavným dôvodom, prečo sa rozhodol pokračovať v kariére v tomto klube, je dokončiť svoj postup v trénerskej hierarchii vo Valdebebase.

Prirodzený proces zavŕši vedením Castilly, ktorú má momentálne na starosti Raúl. El Siete sa tiež neplánuje sťahovať preč, o čom klub informoval pred niekoľkými týždňami. Aj on sa zapojil do plánovania svojho tímu na budúcu sezónu.

Napriek tomu Arbeloa nestráca trpezlivosť a počká, kým sa uvoľní miesto v rezervnom tíme. Len skvelá ponuka by mohla zmeniť názor jedného alebo druhého, no zainteresované kluby im už zaklopali na dvere a žiadnemu sa ich nepodarilo presvedčiť.

Bývalý obranca má pred sebou ešte niekoľko výziev, ktoré bude chcieť dosiahnuť s Juvenilom v treťom roku svojho pôsobenia vo funkcii trénera.

Najdôležitejšie je získať späť ligový titul División de Honor, ktorý má teraz vo vrecku Atlético Madrid. Turnaj, ktorý Arbeloa najviac motivuje, je mládežnícka Liga majstrov UEFA. Vyhrať ju bude ťažké. 41-ročný tréner má za sebou dve dobré generácie a tento turnaj sa mu vyhrať nepodarilo.

Bohužiaľ, tím v budúcej sezóne príde o niekoľkých dôležitých hráčov, ako napríklad Yusi, Jacobo, Cristian David, Mesonero a Iker Bravo, ktorí končia svoje pôsobenie v Juvenile.

Našťastie, tím do 19 rokov bude môcť zaregistrovať piatich starších hráčov, aby využili maximálne troch v zápasoch UEFA Youth League. Lídrami sa stanú Pol Durán, Joan Martínez, Diego Aguado, Ariel a Dani Yáñez.

Čas ukáže, čo sa stane s Paulom Jagom, ktorý môže v lete odísť, a Jesúsom Forteom, ktorého chce klub presunúť do Castilly.

Vo Valdebebas Arbeloovo rozhodnutie dokonale chápu a podporujú ho. Nezabudlo sa ani na historické treble, ktoré získal v sezóne 2022/23, a na skvelý rozvoj, ktorý pod jeho vedením dosiahli Nico Paz, Gonzalo a Manuel Ángel, ktorí v súčasnosti hrajú za Castillu.

Jeho profil dokonale odzrkadľuje politiku uplatňovanú v La Fábrice, ktorá spočíva v zamestnávaní bývalých hráčov v akadémii, ktorí tak odovzdávajú ďalej nielen futbalové znalosti, ale aj charakter a hodnoty Realu Madrid.

Raúl a Arbeloa preberajú štafetu po iných menách ako Xabi Alonso, Solari a Zidane, ktorí ešte nedávno trénovali mládež Realu.

Trénerská pozícia nie je jediná, ktorú Álvaro v klube zastáva. Tento 41-ročný tréner pôsobí aj ako ambasádor a reprezentuje klub na mnohých podujatiach v Madride aj mimo Španielska.

Je to človek, ktorý sa teší veľkej podpore zo strany predstavenstva a rád by pokračoval vo svojom rozvoji vo Valdebebase.

Zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x