Domov La Fábrica Perla akadémie Atlética Madrid prestúpila do Realu Madrid

Perla akadémie Atlética Madrid prestúpila do Realu Madrid

Ako bolo oznámené, 16-ročný stredný obranca Atlética a juniorský reprezentant Španielska potvrdil svoj prestup do Realu Madrid.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Médiá naznačili, že po porušení paktu o neútočení je to len začiatok takýchto prestupov. Minulý rok sa Real Madrid po napätých nezhodách rozhodol ukončiť svoju neformálnu dohodu o neútočení s Atléticom Madrid a priviedol jedného z najsľubnejších mladých hráčov Španielska. Viac o tomto príbehu s Jesúsom Forteom, narodeným v roku 2007, si môžete prečítať v tomto článku.

V apríli MARCA a Mario Cortegana z The Athletic informovali, že Ariel Nkoghe, 16-ročný stredný obranca Atlética, ide v šľapajach Forteu.

Španielsky juniorský reprezentant sa už predtým dohodol s Rojiblancos na novej zmluve do roku 2026, všetko však záviselo od dovŕšenia 16 rokov, kedy hráč môže podpísať profesionálnu zmluvu futbalistu.

Táto veková hranica umožňuje jednoduché zmeny klubov, pretože kým hráč dosiahne tento vek, nemá žiadne klauzuly ani povinnosti, iba potenciálne prísľuby. To využili Los Blancos, ktorí presvedčili obrancu, aby zmenil farby.

Dnes mladý hráč potvrdil svoj prestup do Realu Madrid vyššie uvedenou fotografiou na Instagrame, ku ktorej napísal: „Zdieľam jeden z mojich veľkých snov s dvoma najdôležitejšími ľuďmi v mojom živote. Ďakujem vám za všetko. Ľúbim vás. „…PRÍBEH, KTORÝ SA VYTVORÍ“. Hala Madrid 🤍 #lafabrica.

Medzi komentármi nechýbali ani gratulácie od spomínaného Forteu: „V najlepšom tíme prajem šťastie 🤍🤍“.

zdroj: Instagram

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x