Domov La Fábrica Real Madrid získal hráča z akadémie Atlética

Real Madrid získal hráča z akadémie Atlética

Pakt o neútočení bol vyhodený do vzduchu pred rokom. Vzťah medzi Realom Madrid a Atléticom sa zhoršil natoľko, že sa neberie ohľad ani na akadémiu a začínajú sa „vykrádať" hráči.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Ako prvý zmenil stranu ešte stále dorastenec Fortea, ktorý nechal za sebou Rojiblanco a pripojil sa k Merengues. História sa opakuje a podobný ťah nastal aj teraz.

Klub si vyhliadol až piatich hráčov z mládežníckej akadémie. Prvým, kto urobil tento krok, je španielsky reprezentant na pozícii stredného obrancu Ariel Nkoghe (16 rokov), hráč, ktorý sa teraz môže podpísať ako profesionál, čo aj urobil navyše podporený faktom, že v marci minulého roka dovŕšil 16 rokov. Do tohto veku zákon neumožňuje mladým futbalistom podpisovať profesionálne zmluvy.

Real a Atlético momentálne nie sú priateľské kluby. Vzdialenosť medzi nimi sa stala neprekonateľnou a každý z týchto klubov prijíma rozhodnutia, ktoré mu najviac vyhovujú.

Posledných dvanásť mesiacov pôsobili šéfovia oboch mládežníckych tímov s úplnou voľnosťou voči svojmu rivalovi v hlavnom meste Španielska.

Real Madrid si už zabezpečil Nkogheho, ale prídu aj ďalší. Zmeny hráčov na mládežníckej úrovni sú bežné, ale tento nepísaný, ale rešpektovaný pakt ich brzdil.

zdroj: as.com

Marek Varga

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x