Domov Novinky Odprezentuje sa Benzema so Zlatou loptou v Lyone?

Odprezentuje sa Benzema so Zlatou loptou v Lyone?

Karim Benzema by sa mal odprezentovať so svoju Zlatou loptu v piatok počas polčasovej prestávky zápasu Olympique Lyonnais s Nice. Informácie zatiaľ nie sú oficiálne potvrdené.

Olympique-et-Lyonnais.com to oznámilo ako prvé a potvrdzujú to aj ďalšie veľké médiá: Benzema sa má v piatok objaviť v Lyone a počas prestávky v ligovom zápase s Nice ukáže fanúšikom Olympique Zlatú loptu. Klub túto správu zatiaľ oficiálne nepotvrdzuje.

Benzema sa narodil v Lyone a od svojich 10 rokov hral v akadémii Olympique. V prvom tíme debutoval v roku 2005 ako 17-ročný. Celkovo odohral za seniorov Lyonu 148 zápasov, v ktorých strelil 66 gólov a pripísal si 27 asistencií. V roku 2009 ho predali za 35 miliónov eur do Realu Madrid, kde hrá dodnes.

V piatok 11. novembra sa Benzema zbaví klubových povinností, keďže Real Madrid odohrá posledný zápas pred Majstrovstvami sveta vo štvrtok 10. novembra v La Lige proti Cádizu.

Pre dnešok je štart Francúza v tomto zápase pochybný, pretože včera opäť netrénoval so skupinou pre oslabenutie stehenného svalu.

Didier Deschamps oznámi nomináciu Francúzska na Majstrovstvá sveta v stredu 9. novembra po 20:00 na TF1. Benzema do nej samozrejme patrí. Obhajcovia prvenstva začnú tréningový kemp v pondelok 14. novembra v Clairefontaine.

zdroj: olympique-et-lyonnais.com