Domov Novinky Nico Paz vzbudzuje veľké nádeje

Nico Paz vzbudzuje veľké nádeje

Nico Paz robí obrovský dojem na trénerský štáb. Stredopoliar sa vyvíja veľmi rýchlym tempom, čo nezostáva bez povšimnutia mnohých klubov.

Autor: Marek
0 komentár

Los Blancos sú však toho názoru, že Argentínčan má všetko na to, aby strávil dlhé roky v prvom tíme. Ancelotti ho nevzal do USA len preto, aby zaplnil prázdne miesto v lietadle.

Mladý stredopoliar sa okrem hrania v strede cíti pohodlne aj vyššie. Hoci minulú sezónu začal v Juvenile A, v Castille sa rýchlo začal pretláčať doslova cez lakte. Ďalšie kroky v tíme Arbelou v expresnom tempe upútali Raúlovu pozornosť.

Tréner Castilly tiež okamžite informoval Ancelottiho o perspektívnom hráčovi, s ktorým musí spolupracovať. Jeden tréning s prvým tímom stačil na to, aby Carlo videl Pazov zjavný potenciál.

Vedenie tiež nezostalo hluché k hlasom prichádzajúcim odvšadiaľ a v decembri predĺžilo zmluvu s Nicom do roku 2027, pričom v jeho zmluve je výkupná klauzula 300 miliónov eur.

Vo Valdebebas si boli vedomí toho, že čoskoro sa za hráčove služby môže vytvoriť rad záujemcov. Paz má pred sebou svetlú budúcnosť, ale Ancelotti tiež verí, že aj dnes má tímu čo ponúknuť.

Predpoklad je, že 18-ročný mladík strávi nasledujúcu sezónu pod dohľadom Raúla, kde bude môcť v pokoji ďalej rozvíjať svoj štýl. V prípade odchodu Arribasa sa očakáva, že Nico prevezme zodpovednosť, ktorá predtým závisela na Sergiovi.

Nič to nemení na tom, že ostatné kluby situáciu stredopoliara neúnavne sledujú. Správy od trénerského štábu sú označené jednoznačne pozitívne. Nikto nepochybuje o tom, že hovoríme o hráčovi s viac než dostatočným potenciálom byť v prvom tíme.

Nikto o tom nemá najmenšie pochybnosti. V skutočnosti Pazovi chýba len príležitosť ukázať svoje schopnosti v zápasových podmienkach. Nicova prítomnosť v Spojených štátoch je jasným znakom veľkých nádejí, ktoré sa k nemu viažu.

Ancelotti mu mieni dať šancu v jednom zo štyroch priateľských zápasov. Hráč sa okrem zjavného talentu vyznačuje neúnavnou prácou. Jeho odchod do Los Angeles nebol v žiadnom prípade závislý od zranenia Daniho Ceballosa. Všetko bolo vopred dohodnuté.

Nico Paz je tiež jedným z tých hráčov, ktorých reprezentačná budúcnosť stále čaká. Momentálne sa zdá, že voľba padne na Argentínu, no aby sa téma definitívne uzavrela, musel by najskôr debutovať v oficiálnom zápase.

Ak by však španielsky tréner v určitom momente videl jeho užitočnosť, zväz je ochotný sa k hráčovi priblížiť. Zatiaľ je však o tejto otázke ticho.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x