Domov Novinky Michalovčania potrápili Real Madrid

Michalovčania potrápili Real Madrid

Autor: Marek Varga

V druhom zápase na Michalovce Cup 2013 sa Real Madrid potrápil s domácimi Michalovcami. Zrejme nabudení Michalovčania sa veľkého klubu nezľakli a boli blízko aj k víťazstvu.

Tento zápas bol zrejme asi najväčší pútač celého turnaja, veď na štadión si našlo cestu až 4 400 divákov, bolo vypredané. Michalovce hrali od začiatku zápasu veľmi aktívne a gól visel len na vlásku.

Góly prišli až v druhom polčase. V 63. minúte fauloval stopér Sanchez unikajúceho Michalovčana Vajsa a uvidel červenú kartu a musel tak ísť predčasne pod sprchy. Z následného priameho kopu trafil presne Straka a Michalovčania sa tak tešili z gólu. Vyhrávali nad Realom Madrid 1-0.

Biely balet sa po inkasovanom góle „prebudil“ a aj keď hrali v oslabení mali prevahu v zápase. V 77. minúte sa dočkali aj vyrovnávajúceho gólu, ktorý dal Mayoral. Do konca zápasu sa im už skórovať nepodarilo a tak sa zápas skončil remízou 1-1. Nasledoval však aj penaltový rozstrel, v ktorom Real Madrid zvíťazil 3-1.

MFK Zemplín Michalovce – Real Madrid CF 1:1 (0:0), na strely zo značky PK 1:3

Góly: 65. J. Straka – 77. Mayoral

ŽK: 27. Tkáčik, 31. Vajs, 66. Bellás, 79. J. Hreha (všetci Michalovce)

ČK: 63. J. Sanchez (Real Madrid)

Rozhodoval: Chmura – 4 440 divákov (vypredané)

MFK ZEMPLÍN: M. Janočko – Halagan, M. Kolesár, M. Janočko, J. Vaško – Tkáčik (36. J. Straka), Bednár, Sarik, Vajs, Chimaľ (74. J. Hreha) – Bellás (62. Kondáš)

REAL MADRID: Barbero – Areses, J. Sanchez, Sena, Buces (67. Herrera) – Gonzales, Seoane, Grau, Garcia – Rivero (72. Molina), Dorado

Dnes je posledný hrací deň celého turnaja. Real Madrid sa dnes stretne o 20:00 s Chievo Verona a o 21:45 prebehne slávnostné vyhodnotenie turnaja.

Nám sa podarilo zorganizovať prvý (neoficiálny) zraz La Peňa Madridista de Eslovaquia, z ktorého Vám dnes prinesieme report. Podarilo sa nám položiť pár otázok na trénera Realu Madrid Tristana Celadora, odfotiť sa s hráčmi aj trénermi.

zdroj: mfkzemplin.sk, halamadrid.sk