Borja Mayoral a Brahim Díaz prijali vlani v lete riskantné rozhodnutia – odmietli atraktívne ponuky španielskych klubov a namiesto toho sa vydali na nové dobrodružstvo v Taliansku.

Obaja si vybrali náročné výzvy – AS Rím a AC Miláno. Ťahy, ktoré skutočne vyskúšali ich charakter. Ako sa ukázalo, pre oboch to bol fantastický zážitok. V Taliansku dostali hrací čas, ktorý im v Reale Madrid chýbal. Obaja hráči ukazujú, že sú viac ako pripravení na účinkovanie v kluboch najvyššej úrovne.

Obaja hráči boli cez víkend v základnej zostave svojich svojich tímov v Serii A.

Borja Mayoral

Mayoral strelil dva góly proti Crotone. V tejto sezóne má zatiaľ na konte 17 gólov (najlepšie čísla svojej kariéry) a sedem asistencií. Podarilo sa mu to za 2 258 minút na ihrisku počas 45 zápasov – čo znamená, že v priemere dáva gól každých 132 minút.

Rimania ho už nejaký čas sledovali, ale všetkých prekvapil tým, ako rýchlo sa adaptoval na veľmi odlišný štýl futbalu, ktorý sa hrá v Taliansku.

Brahim Diaz

Pokiaľ ide o Brahima, bol v základnej zostave a pri výhre 0:3 nad Juventusom a strelil brilantný úvodný gól.

Toto víťazstvo posunulo Miláno na priečku zaisťujúcu Ligy majstrov a naopak z nej vykoplo Juve. Bol to dôležitý zápas, ale útočník ktorý sa narodil v Málage, nebol poznačený tlakom.

Aj on si dokázal vybojovať svoje miesto a pravidelne hrá. Získal 1 687 minút rozdelených do 36 zápasov.

Budúcnosť pre Brahima a Mayorala

U oboch je situácia odlišná – v prípade Mayoralu budú mať posledné slovo pri hraní budúcej sezóny práve Rimania. Taliani majú možnosť kúpiť ho za 15 miliónov eur na konci tejto sezóny. Alebo za 20 miliónov na konci budúcej sezóny, keď sa skončí jeho hosťovanie.

Ekonomická situácia AS Rím je chúlostivá, ale ťažko si predstaviť, že by nechali nádejného mladého útočníka odísť. Navyše je hráčom, ktorého Jose Mourinho dobre pozná a môže z neho vyťažiť ešte viac. Z tohto dôvodu by bolo logické, aby toto leto uplatnili právo na jeho kúpu. Real Madrid by tak získal aspoň predkupné právo.

Pokiaľ ide o Brahima, AC nemá možnosť ho vykúpiť. Madrid verí v jeho schopnosti. Problém je v tom, že hráč by bol ochotný sa vrátiť, iba ak bude pravidelne nastupovať.

Ak sa tak nestane, bude sa Madrid snažiť nájsť preňho ďalšie hosťovanie. Milan ho plánuje kúpiť, ale Madrid to nevníma ako vhodný okamih na to, aby dovolil tak mladému a talentovanému hráčovi odísť – najmä potom, čo videl kvalitu, ktorú predvádza týždeň čo týždeň na San Siro …

Jedna špekulácia na záver

Real Madrid chce posilniť pozíciu pravého obrancu, kde má momentálne zraneného Daniho Carvajala. Los Blancos sa údajne zaujímajú o Serga Auriera. Jeho cena, ako sa uvádza vo Francúzsku, by bola okolo 12 miliónov eur. Pre Los Blancos by to bola zaujímavá alternatíva.

Aurier hovoril s Raphaelom Varanom, jeho bývalým spoluhráčom z Lens, aby získal informácie o klube a živote v meste. Pravý bek je otvorený možnosti hrať na Bernabéu. Trénerský štáb v Madride by mohol mať záujem mať obrancu ako Aurier, ktorý sa dokáže prispôsobiť systému dvoch alebo troch stredných obrancov.

zdroj: as.com