Domov Novinky Lepšia efektivita na prestupovom trhu

Lepšia efektivita na prestupovom trhu

V lete 2019 Real uskutočnil posledné veľké nákupy. Klub potom vtedy získal Hazarda, Jovića, Mendyho, Militãa a Rodryga.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Ak nepočítame Rodryga (jeho prestup bol vyplatený skôr), Los Blancos minuli 260 miliónov eur. Z nich si len Militão dokázal zabezpečiť miesto v základnej zostave.

Na Hazarda a Jovića klub vyčlenil až 180 miliónov eur. Dnes už nikto z nich vo Valdebebase nie je. Nikto z nich nesplnil ani zlomok očakávaní. Od toho leta Real zmenil prestupovú politiku.

Začali získavať perspektívnejších hráčov za prijateľnú cenu. V roku 2020 Florentino zoči-voči hospodárskej kríze nikoho nekúpil. Vrátil sa len Ødegaard, ktorý aj tak v zime skončil v Arsenale. Nór bol pre Zidana prakticky nepodstatný.

V lete 2021 aktivisti jasnejšie vyzdvihli svoju prítomnosť na trhu. David Alaba pristál v Madride. Bol tu aj pokus o podpísanie Mbappého, no PSG na ponuku nikdy nereagovalo. Los Blancos urýchlili svoju snahu získať Camavingu v poslednej fáze prestupového okna. David aj Eduardo sú dnes hráčmi základnej zostavy.

Pred rokom sa Alabov vzor opakoval. Rüdiger takýmto spôsobom podpísal zmluvu s Realom. Očakáva sa, že Nemec bude pri absencii Militãa jedným z pilierov obrany. Do hlavného mesta Španielska sa presťahoval aj Tchouaméni. Monako za neho dostalo 80 miliónov eur.

Hoci jeho výkon na konci minulej sezóny bol priemerný, v úvode aktuálnej sezóny presvedčil Ancelottiho a už figuruje v základnej zostave. Ceballos sa tiež vrátil z hosťovania. Dani síce nie je prvou voľbou v strede poľa, no tréner s ním stále počíta. Jeho štýl je blízky Carlettovmu vkusu.

V nedávno skončenom prestupovom okne vsadili Los Blancos všetko na Bellinghama. Jeden z najsľubnejších futbalistov na svete bol získaný za 103 miliónov eur.

O Judea bojovalo viacero klubov z Anglicka, no rozhodujúca bola vôľa samotného stredopoliara. Je možné, že je momentálne hráčom v najlepšej forme v Európe. K tímu sa na poslednú chvíľu pripojil aj Kepa, ktorý nahradil ťažko zraneného Courtoisa.

Do základnej jedenástky nastúpil aj Fran García, ktorý sa vrátil z Raya. Všetko sa však môže zmeniť, keď sa Mendy vráti po zranení. Güler ešte nestihol ukázať svoj potenciál. Turek utrpel pred začiatkom sezóny zranenie, no nie je vylúčené, že bude debutovať už tento mesiac.

Útok ešte posilnil Joselu. Útočník získaný na hosťovanie z Espanyolu sa bude hodiť najmä teraz, keď je Vinícius mimo hry. Pre Brahima je ťažšie sa zorientovať, keďže od návratu z Milána nemal veľa šancí. Keď však nastúpi na ihrisko, zanechá dobrý dojem.

Od začiatku leta 2019 Florentino nakúpil 12 hráčov, z ktorých sedem je momentálne nedotknuteľných. Patria medzi nich Joselu a Ceballos, ktorí hrajú pre Ancelottiho dôležité úlohy v tíme. Stále nevieme, čo môžeme od Brahima a Gülera skutočne očakávať z dlhodobého hľadiska.

V skutočnosti len Ødegaard sa ukázal ako jasný neúspech. Real nakupuje málo, ale premyslene. Noví hráči si postupne upevňujú pozíciu a postupom času sa stávajú nepostrádateľnými.

V roku 2019 Los Blancos minuli 260 miliónov eur a ďalšie štyri roky celkovo 240 miliónov eur. Menej investícií, väčšia efektivita.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x