Domov Novinky Kauza Jović a analýza reflektujúca na trénera Los Blancos

Kauza Jović a analýza reflektujúca na trénera Los Blancos

Autor: Jana Comová
45 videní

Juan Ignacio García-Ochoa, redaktor denníka Marca, poskytol krátku analýzu udalostí, ktoré sa pred pár dňami odohrali v prípade hosťovania Luku Jovića. V jeho článku poukazuje na trénera Realu, ktorý dáva mladým hráčom veľmi málo šancí.

Bundesligový zápas medzi Eintrachtom Frankfurt a Schalke ešte nikdy nepritiahol pozornosť toľkých fanúšikov Realu Madrid a iných priaznivcov futbalu. Všetci sledovali Luku Jovića a boli presvedčení, že skóruje ihneď, ako príde na trávnik.

Jović neskóroval len raz. Srb vsietil dva góly – rovnaký počet, aký dokázal streliť počas 18 mesiacov v hlavnom meste Španielska. Bolo by nesprávne teraz tvrdiť, že Real Madrid spravil chybu, keď ho dal na hosťovanie, pretože by aj tak (v prípade, že by v klube zotrval po zvyšok sezóny) veľa nenahral.

Čo možno vytknúť, je nasmerovanie Jovića počas jeho pôsobenia v Reale Madrid. Dva góly proti Schalke jasne ukazujú, že nie je zlým útočníkom. Prvý gól vsietil pekným volejom. Pri druhom zavesil loptu nízko do brány. To sú veci, ktoré v Reale Madrid takmer nebolo možné vidieť.

Zinedine Zidane mal pre to urobiť viac a Jovic tiež. Pri Srbovi možno konštatovať, že spôsobil viacero prešľapov. Málo sa učil jazyk a urobil niekoľko nesprávnych krokov v rámci reakcie na situáciu COVID-19 porušením karantény, usporiadaním večierku, či stýkaním sa s priateľmi.

V tomto smere sa nesprával veľmi adekvátne a ani na ihrisku toho veľa nehral. Nebol tým hráčom, ktorým bol v Nemecku, kde sa cítil príjemnejšie.Možno sa teraz bude zopár ľudí Realu Madrid za tento krok smiať, ale Jovićove góly by mali byť oslavované a fanúšikovia Realu by mali dúfať, že sa v lete vráti ako kompletnejší hráč a s väčšou sebadôverou.

Po návrate mu treba venovať náklonnosť, dôveru a najmä čas na ihrisku. Jovićova situácia nie príliš dobre reflektuje aj na trénera Los Blancos. Mladíci sú z rôznych dôvodov u Zidanea menej obľúbení a sám radšej dáva prednosť „starej garde“.

Martin Ødegaard sa vrátil z Realu Sociedad ako hviezda a v Reale Madrid sa začína pomaly strácať, zatiaľ čo Vinícius nemôže nájsť správny chod a Fede Valverde – ten, komu Zidane najviac dôveroval – sa nemôže úplne stať nenahraditeľným.

Zdroj: Marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x