Domov Novinky Jorge Mendes ponúka Asensia Barcelone

Jorge Mendes ponúka Asensia Barcelone

Nová telenovela pomaly naberá na obrátkach a jej hlavnými postavami sú teraz Marco Asensio a Barcelona.

Autor: Marek
1 komentár

Superagent svetového futbalu sa opäť ocitol v centre pozornosti. Marco Asensio pred pár mesiacmi podpísal zmluvu s Jorgem Mendesom, aby získal čo najlepší kontrakt do budúcnosti a Portugalčan začal konať.

Asensiova zmluva s Realom Madrid vyprší v júni 2023, od januára bude mať voľnú ruku v rokovaniach. Takto sa rozhodol po tom, čo mu Los Blancos neponúkli lepšie podmienky pri predĺžení zmluvy.

Počas leta Mendes kontaktoval tímy Premier League a Serie A. Marco nebol presvedčený o tom, aby toto leto odišiel do Anglicka alebo Talianska.

Rozhodol sa zostať v Madride a s Mendesom vypracoval plán na nájdenie najlepšej možnosti do budúcnosti, s podpisovým bonusom, keďže bude môcť ísť kamkoľvek.

Portugalský agent, ktorý riadi osudy osemdesiatich futbalistov našej planéty, vsadil na veľké peniaze. V auguste ponúkol 26-ročného hráča aj Barcelone. Prestup mal byť v celkovej hodnote 55 miliónov eur.

Laporta vtedy do tejto operácie ísť nechcel. Jednak preto, že už mal naplánované iné prestupy. Po druhé preto, lebo nechcel v tejto veci konfrontovať Florentina Péreza, pretože Real Madrid by mohol odmietnuť prestup alebo zvýšiť cenu. Navyše Barcelona je stále v projekte Superligy spolu s Realom Madrid.

Prezident Barcelony povedal Jorgemu Mendesovi, že by mohli spolu hovoriť o Asensiovi, ak by išlo o bezplatný prestup, aby sa vyhol konfrontácii s Realom Madrid.

A to teraz portugalský agent urobí. V januári ponúkne hráča Barcelone na bezplatný prestup a s päťročnou zmluvou.

Asensio nedávno verejne vystúpil a poskytol rozhovor, v ktorom vôbec nevylúčil prestup do Barcelony.

Predĺženie zmluvy s Realom Madrid

Vedenie sa rozhodlo ústne ponúknuť Marcovi Asensiovi predĺženie zmluvy za menej peňazí, keďže ho nepovažujú za kľúčového hráča.

Los Blancos chceli, aby Marco prestúpil toto leto. V boji o základnú zostavu ho nechali za sebou Rodrygo a Vinícius a Real Madrid sa nechystá platiť veľké peniaze na striedačku. Toto je filozofia klubu.

Mendes a Asensio zareagovali. Prestup nechceli a čoskoro budú mať voľnú ruku. Športové vedenie Barcelony už analyzovalo možný príchod španielskeho hráča.

Pre dnešok by Asensio nefiguroval v základnej zostave a rovnako, ako v Reale Madrid, by ho čakal boj o miesto.

Španielove výkony v nasledujúcich mesiacoch, počnúc Majstrovstvami sveta, ktoré sú zásadné pre jeho uvedenie na predaj, určia jeho budúcnosť.

zdroj: eldebate.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x