Domov Novinky Európska superliga môže reálne nahradiť Ligu majstrov

Európska superliga môže reálne nahradiť Ligu majstrov

Autor: Administrátor
0 komentár

Nová Európska Superliga má byť nezávislou súťažou v štýle NBA, kde 18 tímov bude bojovať o finále na jednom mieste a peniaze do novej súťaźe by mali byť zabezpečené bankou JP Morgan.
Európska superliga prestala byť pre elitné kluby Európy snom a je na pokraji reality. Posledným aktom Josepa Bartomeua vo funkcii prezidenta Barcelony bolo oznámiť počas utorňajšieho rezignačného prejavu, že ligoví giganti sa dohodli na vstupe do novej súťaže.
Medzi kluby, ktoré prejavili záujem patria Real Madrid, PSG, Atlético, AC Miláno, Inter, Bayern, Liverpool a Manchester United.
Banka JP Morgan ponúkla uvoľnenie 5 miliárd eur organizátorom navrhovanej súťaźe.
Ak to pôjde takto ďalej, prvý ročník Európskej superligy sa má uskutočniť v septembri 2022, pár mesiacov pred Majstrovstvami sveta v Katare.
Podľa správ Sky Sports Barcelona, Atlético aj Real Madrid pozorne sledujú tento scenár.
Na novú „Ligu majstrov“ už reagovala aj UEFA vyhláseniami, že to ide proti hodnotám futbalu. Prezident UEFA Aleksander Ceferin vyjadril jasný nesúhlas s novou Superligou.
„O zásadách solidarity sa pri tejto lige nedá hovoriť. To je to, čo stojí za európskym futbalom a robí z Ligy majstrov najlepšiu športovú súťaž na svete,“ reagoval Ceferin.
zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x