Domov Novinky Dilema „deväť“

Dilema „deväť“

Najväčšou obavou fanúšikov Realu Madrid je momentálne obsadenie útoku, no všetci v klube zostávajú pokojní.

Autor: Marek
2 komentáre

Rozhodnutie Kyliana Mbappého zostať v PSG zaznamenalo v Reale Madrid určité zmeny, pokiaľ ide o plánovanie obsadenia ofenzívy.

Králi sa rozhodli odložiť prestup akejkoľvek hviezdy, kým sa nenaskytne nová príležitosť, a pre budúcu sezónu zostať na pozícii „deviny“ s neohrozeným Karimom Benzemom a Borjom Mayoralom, teda stále mladým, ale už skúseným útočníkom v La Lige a Serie A.

🔥 Nové vonkajšie dresy naskladnené! Pre zľavu použi kód HALAMADRIDSK

Samozrejme, aj napriek tomuto predpokladu nikto nestráca zo zreteľa súčasnú situáciu na prestupovom trhu, pretože ak sa naskytne príležitosť, do hry vstúpi aj Real Madrid.

Rozhodnutia sú však stále v pohybe, nakoľko ak by Karim Benzema utrpel nejaké zranenie, Los Blancos budú musieť konať.

Podobný scenár z minulého roka

Podobný príbeh sa stal pred rokom. Myšlienkou Realu Madrid nebolo posilniť stred poľa a priviesť Eduarda Camavingu z Rennes, ale urobiť všetko pre to, aby priviedol Kyliana Mbappého.

V posledný deň prestupového okna sa situácia zmenila a Rennes bolo otvorené predaju francúzskeho stredopoliara za 30 miliónov eur, čo Los Blancos s radosťou využili. Najdostupnejšia cena za 18-ročného hráča s veľkým potenciálom a celou kariérou pred sebou.

Ak by sa tento scenár opakoval pri ďalšom hráčovi, Los Blancos by na to boli pripravení, no momentálne nikto nepanikári.

Akýkoľvek špičkový útočník by nedostal príležitosť cez Benzemu. Ten sa prezentoval v minulej sezóne 46 zápasmi, v ktorých strelil 44 gólov a pridal 15 asistencií.

Niet pochýb ani o tom, že práve Karim Benzema by mal vyhrať Zlatú loptu. Príchod Mbappého mal byť perfektným scenárom, keďže Kylian by sa na ihrisku s Karimom dokonale dopĺňal.

Inak tomu nebolo ani v prípade Hålanda, kde sa klub rozhodol, že je zbytočné investovať toľko do hráča, ktorého prítomnosť na ihrisku by bola v rozpore s Benzemom.

Je to lepšie skúsiť v roku 2024, keď vstúpi do platnosti výkupná klauzula a Benzema bude mať 36 rokov.

Plán s Karimom bol jasný

Tento rok bolo zámerom dať Karimovi úplnú slobodu, aby opäť viedol kráľovskú ofenzívu a pripravil sa na novembrové Majstrovstvá sveta.

Samozrejme, každý vidí negatívnu stránku tohto riešenia, čo znamená, že akékoľvek zranenie Francúza výrazne znižuje kvalitu Realu Madrid v útoku, no zároveň klub verí v úžasnú fyzickú prípravu svojich útočníkov a verí aj Borjovi Mayoralovi, ktorý môže z času na čas odbremeniť svojho kamaráta.

Produkt akadémie – Borja Mayoral

Odchovanec sa vracia do Realu Madrid po niekoľkých hosťovaniach so zmiešanými účinkami. V prvej sezóne v Levante tam nechal veľa, ale v druhej sezóne sa oveľa viac podobal skutočnej verzii seba samého.

Potom odišiel do Ríma, kde zažil skvelú sezónu a strelil 17 gólov, pričom Edina Džeka posadil na lavičku a každých 97 minút strelil gól. Príchod Mourinha a jeho privedenie Tammyho Abrahama ho však vzdialili z pozície prvého útočníka.

Na šesť mesiacov odišiel do Getafe, kde opäť ukázal svoju kvalitu, tentoraz však na španielskej pôde. Jeho góly boli kľúčové pre udržanie tímu Los Azulones v lige.

Teraz je späť v Reale Madrid a mieni využiť už ukončený odchod Joviča a plánovaný odchod Mariana. Aj keby ten druhý v klube nakoniec zostal, Mayoral je jedinou vážnou a rozumnou možnosťou, ako Benzemu nahradiť.

Ešte je tu Mariano a Asensio

Ak Mariano a Asensio nakoniec odídu, Real Madrid príde o veľa príležitostí. Nie nadarmo bol domáci odchovanec Malorky tretím najlepším strelcom v predchádzajúcej sezóne s 12 gólmi na konte.

Ak týchto dvoch odrátame, ofenzíva kráľov okrem Benzemu a Viníciusa strelila v minulej sezóne len 13 gólov, z toho 9 dal Rodrygo. Lucas Vázquez, ktorý sa pravdepodobne vráti na pozíciu pravého krídelníka kvôli návratu Odriozolu, strelil tri a Hazard pridal iba jeden presný zásah.

Pri potenciálnych odchodoch Mariana a Asensia zostanú v ofenzíve Benzema, Vinícius, Rodrygo, Hazard, Lucas a Mayoral. V minulej sezóne nastrieľali títo hráči vo všetkých súťažiach 118 gólov, pridal sa k nim aj Mayoral.

V zálohe ostáva aj Latasa, no skôr pôjde o epizódneho hrdinu, ktorý môže získať minúty v Copa del Rey.

Real Madrid zostáva pokojný a nespúšťa oči z prestupového trhu…

🔥 Nové vonkajšie dresy naskladnené! Pre zľavu použi kód HALAMADRIDSK

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x