Domov Fanklub & komunita BLOG: Magická londýnska noc

BLOG: Magická londýnska noc

Áno, ešte nevieme, ako dopadne odveta Ligy majstrov s Chelsea, ale „prvý polčas" máme za sebou a ten bude v našej pamäti určite nezabudnuteľný.

Autor: Marek
13 komentárov

18. marca sme sa dozvedeli meno súpera Realu Madrid vo štvrťfinále Ligy majstrov po tom, čo Los Blancos senzačne postúpili cez PSG po nezabudnuteľnej magickej noci na Santiago Bernabéu.

Žreb vyraďovacej fázy Ligy majstrov je vždy veľmi pútavý najmä pre našich členov fanklubu, ktorí si vždy robia zálusk na kvalitného európskeho súpera. Avšak prišlo sklamanie. Vyžrebovaná bola Chelsea.

Sklamanie nie z dôvodu, že ťažký súper, ale z dôvodu, že všetci poznáme aktuálne problémy Chelsea kvôli sankciám, ktoré boli uplatnené na bývalého majiteľa klubu Romana Abramoviča. Malo sa hrať bez divákov.

Postupne nám začali chodiť od členov žiadosti o lístky na vonkajší zápas, ale so smútkom sme im odpisovali, že sa bude hrať bez divákov. Aj samotný klub nám potvrdil, že lístky do hosťovského sektora nebudú. Zrazu nastal zlom…

Približne týždeň pred zápasom sa nám Real Madrid ozval, že dostal od Chelsea miesta do hosťovského sektora a hrať sa bude aj s divákmi Realu Madrid. Mali sme jeden pracovný deň na to, aby sme dali dokopy údaje a odoslali žiadosť. Povolila to britská vláda.

Rýchlo sme teda obvolali členov, ktorí majú žiadosti, že im ich schvaľujeme. Volal som s Aďom, našim dlhoročným členom a ten ma tak nalomil, že som sa rozhodol, že hoci som pôvodne žiadosť vyplnenú nemal, ale skúsil som tam hodiť aj moje údaje. Všetky lístky sme dostali schválené, super ideme na to…

Rýchlo vyriešiť letenky, ubytko a vybavené, celé sme to dali dokopy asi do pol hodiny a nezostávalo nám nič iné, iba čakať na skvelý štvrťfinálový zápas v Londýne.

V deň zápasu sme odlietali z Bratislavy na londýnske letisko Stansted. Keďže je v Londýne o hodinu menej, pristáli sme okolo 8-mej ráno, takže celý deň sme mali pred nami.

Ako prvé som išiel prebrať lístky od zástupcov klubu v dohodnutom hoteli a následne sme išli trochu spoznať Londýn. Prevládalo počasie typické pre Britské ostrovy. Dažďové prehánky striedal silný vietor, nás to však neodradilo.

Popri známom Hyde Parku sme prešli k Buckinghamskému palácu, kde pravdepodobne mala doraziť aj kráľovská rodina, nakoľko tam prevládali rôzne ceremónie, boli uzavreté celé ulice, ale nakoniec sme sa jej nevedeli dočkať a rozhodli sme sa ísť cez St. James’s Park k slávnemu Big Ben.

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Marek Varga (@marek.halamadrid)

Vychutnali sme si slávne pamiatky Londýna a keďže sme boli po nočnej ceste vyhladnutí, chceli sme sa dobre najesť a pustili sme sa do hľadania dobrej reštaurácie. Totiž, zo Zvolena sme vyrážali o 3:00 ráno, aby sme v pohode stihli odlet z Bratislavy, ktorý bol naplánovaný o 6:35.

A práve pri hľadaní dobrého jedla došlo k prvému sklamaniu. Bolo približne 11:30 miestneho času a z troch reštaurácii sme sa rozhodli odísť, nakoľko jedlo začali servírovať až po 12-tej, niekde až 13-tej hodine. Tak sme sa rozhodli sadnúť si aspoň na pivko a počkali sme, kým začali servírovať jedlo.

A anglické pivo je tiež kapitola sama o sebe. Nenahnevajte sa, ale to je grc… Ochutnali sme prvé, druhé a potom sme stavili na španielsku klasiku, alebo tú belgickú v podobe Stella Artois. To sú totiž pivá podobné chuti tým českým alebo slovenským, na ktoré sme zvyknutí.

V podniku sme spoznali veľmi milých fanúšikov Realu Madrid, ktorí prišli priamo z Madridu. Skupinka piatich pánov po päťdesiatke sa dala s nami do reči, pamätali si na Petra Dubovského a boli nadšení z toho, že Real Madrid má fanúšikov aj na Slovensku. Dokonca sa s nami aj odfotili, boli sme pre nich fakt až takým prekvapením 🙂

Mimochodom, celý čas som chodil v súprave Realu Madrid, z čoho som mal najskôr rešpekt, či s tým nebudú mať problém anglickí „hooligans“, ale kašlal som na to, prišiel som sem reprezentovať a fandiť môjmu milovanému klubu a to sa aj vyplatilo, pretože počas celého dňa sa pristavovali fanúšikovia, kričali Hala Madrid, ťapkali sme si rukami a celé mi to prišlo veľmi príjemné. Fakt Španieli a celkovo fanúšikovia Realu Madrid sa stretávali už v meste a to je ako jedna rodina, to musíte zažiť, lebo toto je dôkaz o tom, že futbal spája.

V popoludňajších hodinách sme sa išli ubytovať na hotel, ktorý sme mali asi 20 minút cestou metrom na Stamford Bridge. Hotel bol veľmi pekný, čisté prostredie, dobré pivko a príjemné posedenie.

Pred zápasom sme si oddýchli, vychutnali si dobrú kávu, pokecali aj s ďalšími členmi, ktorí sa k nám pridali a vybrali sme sa smerom na Stamford Bridge. Tam sme mali dosť obmedzené možnosti, nakoľko do barov nepúšťali fanúšikov, ktorí mali na sebe čokoľvek s logom hosťovského tímu. A áno, ja som mal všetko 🙂

Takže nakoniec sme našli jeden hotel, kde boli aj iní fanúšikovia Realu a trochu sme tam posedeli až do momentu, kedy sme sa presunuli na malý Stamford Bridge.

Áno, presne tak „malý“. To bol môj prvý dojem z domovského stánku Chelsea. Postupne nás vítali security do hosťovského sektora, prešli sme niekoľkými kontrolami a dokonca aj zamestnanci Chelsea nám fandili a kričali Vamos, Hala Madrid :). To som bol fakt prekvapený.

Zamierili sme na naše miesta a vôbec sme netušili, že budeme takmer na „trávniku“. Super miesta, rozcvička hráčov prebiehala priamo pri nás, všetci hráči nás prišli pozdraviť, boli tak 10 metrov od nás, bolo to famózne. Keď som volal deťom cez Facetime, tak sa nestačili diviť 🙂 a ja spolu s nimi…

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Peña Madridista Eslovaquia (@halamadridsk)

Brutálne! A hlavný bod programu bol samozrejme zápas, v ktorom Karim Benzema otvoril skóre zápasu a jasné, že kam smeroval osláviť gól? Ku nám predsa… Nestihli sme to rozdýchat a bum, už som ho videl opäť pred nami šúchať sa po trávnku s oslavou druhého gólu. Do toho nabudený Casemiro, ktorý nás úplne nabudil…. Jednoduho spievali sme, tancovali, skákali, oslavovali a to počas celého zápasu…

Chodili nám od vás správy a fotky ako nás počuť, ako nás bolo vidieť v televízii, proste neuveriteľné, bol to najkrajší zážitok zo zápasov, ktorý mám. Záverečná ďakovačka hráčov, ktorí prišli pred nás a zatlieskali nám, boli tam asi desať minút, Courtois hodil dres, ktorý sme takmer chytili, Carvajal odovzdal svoj dres fanúšikom a rovnako aj Ferland Mendy. Karim tlieskal, tu boli vidno aj emócie hráčov, ako sú nastavení, čo prežívajú a akí sú motivovaní… Toto v televízii nie je možné odsledovať do detailu.

Na hoteli sme oslavovali až do druhej rána, tešili sme sa analyzovali sme skvelý deň, ktorý sme prežili. Na druhý deň sme išli na obhliadku Emirates Stadium, ktorý patrí Arsenalu Londýn. Prehliadka bola skvelý, štadión krásny a Arsenal má fakt dobré zázemie.

Pred odchodom na letisko sme ešte stihli slávnu štvrť Piccadilly Circus, teda centrum mesta s obchodíkmi, kaviarňami, a rušným „veľkomestským“ životom.

Proste úžasný trip. Veľa muziky za málo peňazí. Z našich podcastov určite viete, že celé to vyšlo na „smiešnych“ 160 eur. A to vrátane letenky, lístku na zápas a ubytovania.

Madridisti, môžete sa pridať do nášho fanklubu a zažiť to tiež. My teraz posiľňujeme analýzu zápasov kvôli zájazdom a vychytávame fakt dobré ceny. Začíname častejšie lietať a častejšie riešiť zájazdy… Čoskoro nový štadión, možno Mbappé, možno Haaland…

Áno, môžete si kúpiť predražené lístky na zápasy Ligy majstrov, ale nikdy sa nedostanete do hosťovského sektora, kde sú Madridisti ako jedna veľká rodina. Atmosféra, chorály, zábava… Jediná cesta, ako sa k tomuto dostať, je fanklub La Peña Madridista de Eslovaquia.

ČLENOM FANKLUBU SA MÔŽETE STAŤ PO KLIKNUTÍ SEM.

 

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Marek Varga (@marek.halamadrid)

Subscribe
Notify of
13 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

13
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x