Domov Novinky Ancelotti má plán C

Ancelotti má plán C

Po tom, čo Tchouaméni nemôže nastúpiť kvôli trestu a pochybnostiach o zdravotnom stave Rüdigera môže byť Carlo Ancelotti nútený urobiť ešte väčšie zmeny v strede obrany.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Nemca môže nahradiť Carvajal alebo Mendy. Real Madrid počas sezóny rýchlo prišiel o dvoch stredných obrancov: Militão vypadol v auguste s pretrhnutím krížneho väzu, zatiaľ čo Alaba utrpel rovnaký problém v polovici decembra.

Po zranení Brazílčana bolo rozhodnuté dať na stôl všetko, čo mal klub a zamerať sa na obrancov z Castilly, hoci ako stopér sa Ancelottimu najviac páči Marvel, ktorý pre opakované fyzické problémy mohol v tejto sezóne odohrať sotva 366 minút.

Riskantné, ale pochopiteľné. Oveľa prekvapivejšie bolo, že po zranení Alabu klub nešiel na prestupový trh.

Myšlienka bola jasná: na tomto poste sú dvaja zdraví strední obrancovia (Rüdiger a Nacho) a niekoľko zastupujúcich hráčov (Tchouaméni, Carvajal a Mendy).

Niet pochýb, že táto stratégia so sebou nesie riziká, čo sa ukázalo vo štvrtok, keď v 37. minúte utrpel Rüdiger po súboji s Greenwoodom vážny úder do ľavého stehna.

Ošetrili ho lekári a prvú časť hry dohral, ​​hoci viditeľne kríval. Po hvizde rozhodcu spadol na zem a za pomoci zdravotníkov odišiel do šatne.

Od situácie s Grewoodom sa Camavinga zahrieval pri čiare. Po prestávke vstúpil na ihrisko Francúz a do stredu obrany sa presunul Tchouaméni.

Toto zranenie spustilo v Reale Madrid všetky poplachy na najbližšie týždne, v ktorých budú mať Los Blancos zápasy, ktoré by mohli rozhodnúť o výsledku sezóny: už túto nedeľu nastúpia proti Atléticu, v sobotu 10. februára ich čaká stretnutie s Gironou a o tri dni neskôr ich čaká prvý zápas osemfinále Ligy majstrov proti Lipsku v Nemecku.

Na to, ako sa vyvinie kauza Rüdiger, si musíme počkať. V priebehu najbližších dní bude tridsiatnik na pozorovaní a podstúpi testy, ktorých hlavným účelom bude skontrolovať, či nemá hematóm a ak áno, aký je silný.

Nemcova účasť v derby je plná pochybností, ako potvrdil Carletto na tlačovej konferencii. Ďalší problém robí vykartovanie Tchouaméniho. Francúz videl žltú kartu minútu pred koncom zápasu. Odvolanie proti tomuto trestu bolo neúspešné.

To všetko v deň, keď sa uzatvorilo zimné prestupové obdobie. Ancelotti sa so stratou Francúza zmieril, no verí v Rüdigerovu silu: „Môže sa zotaviť. Dostal tvrdý úder, ale je to bojovník.“

​​Ak Nemec nebude pripravený, tréner sa bude musieť uchýliť k plánu C: „Ak ho nebudeme mať k dispozícii, postavíme do stredu iného stredného obrancu, ktorý tam nebude zvyknutý hrať, ale zahrá veľmi dobre.“

Ancelotti má pravdu, keď hovorí, že Carvajalovi a Mendymu chýbajú skúsenosti na poste stredného obrancu. Španiel tam nikdy nehral a pamätá sa len na to, že tam hral v predĺžení proti Chelsea v druhom zápase štvrťfinále Ligy majstrov, v ktorom sa zranil Nacho.

Jeho výkon bol nepochybne povzbudivý, ale nie dostatočný na to, aby sa dali vyvodiť nejaké ďalekosiahle závery.

Mendy už predtým hral na poste stredného obrancu, pod vedením Zidana tak urobil dvakrát v sezóne 2020/21. Real vyhral oba zápasy, neinkasoval ani jeden gól a Mendy dokonca skóroval proti Getafe.

Ak Rüdiger nestihne derby, najpravdepodobnejšou voľbou na post stopéra by bol Ferland Mendy.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x