Domov Novinky Maccabi Electra 76-77 Real Madrid Baloncesto

Maccabi Electra 76-77 Real Madrid Baloncesto

Real Madrid dosiahol svoje 20. víťazstvo v sezóne európskej Euroligy. Do konca fázy TOP16 zostávajú dva zápasy a o prvé miesto v skupine bude Real bojovať s CSKA Moskva.

Zápas začal v pomalom tempe, ale to trvalo len do tretej minúty (4-4). Real preradil na vyššiu rýchlosť a do konca prvej štvrtiny si naši hráči dokázali vybudovať osembodový náskok (17-25). Hráči potom však stratili koncentráciu a v obrane neboli tak dôslední, ako by mali. To znamenalo, že v 16. minúte prehrávali o 4 body (37-33), pričom súper si mierny náskok dokázal udržať až do polčasu. Do šatní sa tak išlo za stavu 43-40.

V druhom polčase sa Real opäť zameral na obranu a hráči Maccabi takmer štyri minúty tretej štvrtiny nedokázali skórovať. Real opäť začal ovládať priebeh hry, pričom najviac bolo vidieť duo Bourousis – Reyes. V prospech Realu hovorila aj štatistika trestných hodov, pričom Real premenil 22 z 24 pokusov (51-60). Izraelčania sa ale nemienili vzdať a počas prvých minút poslednej časti hry zaznamenali šnúru 11-0, ktorou sa opäť ujali vedenia. Real na to reagoval postavením svojich najlepších hráčov a trojka Rudyho Fernándeza v 39. minúte znamenala, že naši vyhrávali o jeden bod (74-75). Rodríguezov prienik a následné zakončenie Bourousisa znamenalo navýšenie náskoku na tri body a do konca ostávalo 11 sekúnd. Naši sa v posledných sekundách dopustili faulu, no našťastie americký pivot Tyus nebol schopný ponúknutý trestný hod využiť a naši sa tak mohli radovať z tesného víťazstva (76-77). Najlepším strelcom bol Mirotic.

Strelci:

MACCABI ELECTRA 76 (15+28+14+19): Ohayon (1), Hickman (17), Smith (23), Pnini (4), Schortsanitis (6); Rice (0), Ingles (2), Tyus (18), Zizis (-), Blu (5), Landesberg (0), Harari (0).

REAL MADRID 77 (20+20+22+15): Llull (7), Rudy (6), Darden (3), Mirotic (17), Bourousis (14); Draper (0), S. Rodríguez (21) Reyes (5), Díez (0), Mejri (4), Slaughter (0), Martín (-).