Domov Novinky 10-0 na rohy

10-0 na rohy

Real počas predsezónnej prípravy prišiel o brankára, v auguste najlepšieho stopéra a v decembri o posledný článok bezpečnostného trojuholníka.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Los Blancos však ani v jednom bode nezaháľali a ich defenzívny postoj je skutočne ohromujúci.

Zverenci Carla Ancelottiho sa môžu pochváliť najnižším počtom inkasovaných gólov v lige (18 v 28 zápasoch). Takýto sebavedomý defenzívny postoj výrazne približuje mužstvo k majstrovskému titulu.

V tejto chvíli je náskok sedem bodov pred Gironou a osem pred Barcelonou. Do konca sezóny zostáva desať zápasov. Výhra 4-0 nad Celtou bola ďalším úderom na stôl.

Existuje niekoľko faktorov, ktoré pomáhajú vysvetliť takú dobrú obrannú hru Realu. Prvým je spôsob napádania, ktorý často začína dosť vysoko. Navyše je tu zapojenie ofenzívnych hráčov do defenzívy.

Stačí povedať, že Bellingham alebo Brahim urobia v zápase 20 obranných zákrokov. Svoj podiel má na tom aj Lunin. Napriek tomu si štandardky zaslúžia osobitnú pozornosť, pretože sa stali veľkou silou tímu.

Štatistiky sú v tomto smere minimálne zaujímavé. Real strelil v aktuálnej sezóne 10 gólov z rohových kopov a… žiadny neinkasoval. Tu je na titulke najmä Antonio Rüdiger.

Nemec sám strelil dva góly (Malorca a Atlético), v dvoch zohral kľúčovú úlohu (v nedeľu proti Celte). Tu treba rozlíšiť aj Bellinghama s tromi gólmi (Athletic, Celta a Union). Zoznam dopĺňajú Joselu (Getafe), Tchouaméni (Girona a Las Palmas), Valverde (Neapol), Rodrygo (Villarreal) a Lucas (Alavés).

V rovnakej fáze sezóny vlani Los Blancos strelili sedem gólov po rohových kopoch. Nárast je teda evidentný. Vývoj sa odzrkadľuje aj v defenzívnych štatistikách, keďže súperi ani raz neprekonali Los Blancos po rohu. Pred rokom padol jeden gól Hermosa v 6. kole. Neskôr, sa v 31. kole tento kúsok podaril Tatovi Castellanosovi.

Pri tejto príležitosti musíme opäť spomenúť Rüdigera, ktorý sa v posledných mesiacoch stal skutočným šéfom obrany. Nemec nedovolí nikomu poľaviť a zlepšil spoluprácu s Nachom.

Antonio má najviac získaných lôpt – 61, Bellingham je druhý s 37, a blokuje najviac striel – 16. Svoje zásluhy však majú aj iní. Carvajal robí najmenej chýb pri streľbe protihráčov (3), Valverde ide najčastejšie k zemi a získava lopty (70) a zachytáva ich najviac (34). Jude, na druhej strane, zachytí najviac prihrávok (34).

Carlo Ancelotti pochválil hráčov niekoľkokrát za ich skupinové úsilie pri bránení. „Myslím si, že zranenia zvýšili celkovú angažovanosť. Všetci veľmi dobre bránime a potom využívame našu kvalitu,“ povedal tréner po zápase proti Girone.

Za všetkým však stojí postava, ktorú nevidno prvoplánovo. Hovoríme o Francescovi Maurim, asistentovi trénera, ktorý je zodpovedný za analýzu štandardiek v ofenzíve aj defenzíve. Mauri strávil nespočetné množstvo hodín vo Valdebebas na analýzach, čo sa teraz vypláca.

Mauriho správy vznikajú v spolupráci s analytikom, ktorý sa zameriava na silné a slabé stránky súperov. Obaja potom vypracujú konkrétne akčné plány v závislosti od toho, komu Los Blancos čelia.

Osobitný dôraz sa kladie na štandardky, najmä počas tréningov tesne pred zápasmi. Implementuje sa stále viac nových prvkov, čo znamená, že žiadna hra nie je identická. Po stretnutiach sa organizujú videostretnutia s analýzami. Zatiaľ sú čísla skvelé. Je za nimi však veľa práce.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x