Domov Novinky Zverenec Xabiho Alonsa s potvrdenou klauzulou vo výške 40 miliónov €

Zverenec Xabiho Alonsa s potvrdenou klauzulou vo výške 40 miliónov €

Los Blancos majú šancu priviesť náhradu za Carvajala.

Autor: Michal
1 komentár

Real Madrid potrebuje v nadchádzajúcich prestupových obdobiach získať posily na viacerých pozíciách. Pravý obranca sa medzi nich určite musí počítať. Dani Carvajal je klubová legenda, ale už nie je hráčom v najlepších rokoch. Na druhej strane, Los Blancos nemajú v súčasnom kádri nikoho, kto by mohol zaujať jeho miesto v tíme.

Skôr či neskôr bude musieť Real Madrid podpísať niekoho, kto môže byť Carvajalovým dlhodobým nástupcom. V poslednom čase boli spájaní s niekoľkými pravými obrancami.

Jeremie Frimpong je jedným z nich. Prešiel mládežnícke kategórie v Manchester City, ale až v Celticu dostal šancu na seniorskej úrovni. Po dobrých výkonoch ho uchmatol Bayer Leverkusen.

Frimpong sa odvtedy neustále zlepšoval a patrí medzi najlepších obrancov súčasného svetového futbalu. Bolo to trochu prekvapenie, keď toto leto zostal v Bayer Leverkusen. Bol spájaný s niektorými z najprestížnejších európskych klubov vrátane Realu Madrid. Zdá sa však že je len otázkou času, kedy bude na odchode. V jeho súčasnej zmluve s bundesligovým tímom sa zdá byť celkom rozumná klauzula o uvoľnení.

Fabrizio Romano potvrdzuje výstupnú klauzulu vo výške 40 miliónov eur

Ako tweetoval Fabrizio Romano, Frimpongova klauzula o uvoľnení platí len v lete. Ide o 40 miliónov eur s výhodnými platobnými podmienkami.

Frimpong je jedným z najväčších dôvodov vynikajúceho začiatku sezóny Bayeru Leverkusen, ktorý sedí na vrchole tabuľky Bundesligy. Podľa štatistík Transfermarktu v doterajšej prebiehajúcej sezóne strelil 6 gólov a pridal 7 asistencií v 17 vystúpeniach.

To sú skvelé štatistiky pre krajného obrancu. Teraz sa uvidí, či Real Madrid urobí krok týmto smerom.

zdroj: therealchamps.com

Michal

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x