Domov Mužstvo Zoznámte sa s odpoveďou Brazílie Trentovi Alexandrovi-Arnoldovi a nástupcovi Daniho Alvesa

Zoznámte sa s odpoveďou Brazílie Trentovi Alexandrovi-Arnoldovi a nástupcovi Daniho Alvesa

Real Madrid je presvedčený, že má do budúcnosti svojho vlastného Trenta Alexandra-Arnolda.

Autor: Patrik98
3 komentáre

Ešte v apríli víťazi Ligy majstrov poslali za 18-ročného brazílskeho pravého obrancu poplatok, ktorý sa môže vyšplhať až na 18 miliónov libier.

Viniciusa Tobiasa priviedli na Bernabeu zo Šachtaru Doneck po jeho štarte kariery v Internacional v Brazílii. Keď vyrastal zbožňoval Daniho Alvesa, a očakáva sa, že bude pokračovať po stopách veterána v brazílskom národnom tíme.

Ešte lepšie je, že ho prirovnali k hviezde Liverpoolu Alexandrovi-Arnoldovi – pretože ponúka schopnosti vytvárať hru z pozície krajného obrancu.

Brazília bolo za tie roky na poste krajných obrancov vždy požehnaná. Roberto Carlos, Cafu, Carlos Alberto a ďalší zdobili svetovú scénu. A mohol by to byť Vinicius Tobias, kto sa pripojí k tomuto slávnemu zoznamu.

Prvýkrát zapôsobil na fanúšikov svojim talentom na Majstrovstvách Južnej Ameriky hráčov do 15 rokov v roku 2019 – skóroval vo finále proti rivalom z Argentíny.

Ešte predtým ho však Internacional ako 12-ročného, ​​ktorý sa zúfalo snažil zaujať, zachytil. Pre mladého chlapca, ktorý opustil domov v Sao Paule, to nebol ľahký prechod, aby sa presťahoval 685 míľ do Porto Alegre a pripojil sa k ich akadémii.

Útočník, stredopoliar a nakoniec pravý obranca

Vinicius Tobias začal ako útočník, keď prestúpil do Internacionalu. Postupne prechádzal do stredu poľa a zapôsobil svojou schopnosťou prechádzať cez súperov, nabiehať do pokutového územia a jeho prihrávka si vždy našla spoluhráča.

Ale až zranenie kmeňového pravého obrancu dorastu prinieslo tínedžerovi pozíciu, na ktorej by sa mu darilo.

„Bol som podpísaný ako útočník, ale v roku 2017 som hral ako stredopoliar,“ povedal Vinicius pre GloboEsporte.

„Náš krajný obranca Gustavo Bagatini sa zranil a ďalšieho sme nemali. Požiadal som trénera Lucasa Marchettiho o šancu tam hrať. Nebolo to veľmi ťažké, ale stále som sa mal čo učiť.“

Pre Viniciusa Tobiasa sa zdalo prirodzené hrať krajného obrancu a rýchlo sa adaptoval na novú rolu. A stal sa neoddeliteľnou súčasťou tímu Internacional, ktorý v roku 2021 vyhral majstrovstvá Brazílie do 20 rokov.

„Je to typický brazílsky hráč, športovec s technickými schopnosťami na veľmi vysokej úrovni,“ povedal pre Goal jeho bývalý tréner Joao Miguel.

„Vzťah medzi loptou a ním je skvelý, pričom schopnosť riešiť problémy hry je tiež veľmi vysoká, rovnako ako jeho chápanie taktických problémov hry.“

„Jeho fyzické vlastnosti sú tiež veľmi dobré a má dobrú mentálnu silu. Je to hráč, ktorý má rád súboje a ktorý má rád výzvy hry.“

„Takže s obrovským šťastím si už razí cestu do zahraničia, kde zažiari vďaka všetkým týmto schopnostiam.“

Šanca na úspech

Bayern Mníchov, Juventus, Real Madrid a Atletico Madrid prejavili záujem o Viniciusa Tobiasa. Bol to však Šachtar Doneck, kto vyhral súboj o jeho podpis – zaplatil za jeho služby 6 miliónov libier bez toho, aby sa mladík aspoň raz objavil v prvom tíme Internacionalu.

Keď však Rusko napadlo Ukrajinu, krátko po tom, čo sa pripojil k svojmu novému tímu, mohli zahraniční futbalisti opustiť svoje kluby na hosťovanie.

Teraz ho Real Madrid získal pred sezónou 2022/23 a Carlo Ancelotti už naznačil, že hráč by mal byť súčasťou plánov do budúcna a hosťovanie by sa mohlo zmeniť na trvalý prestup.

Ak je dedičom trónu Daniho Alvesa, budú to dobre vynaložené peniaze.

Zdroj: www.thesun.co.uk

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x