Domov Novinky Zo zákulisia každodennej práce Kyliana Mbappého

Zo zákulisia každodennej práce Kyliana Mbappého

Tomás Gonzáles-Martín z El Debate odhaľuje zákulisie Francúzovej tvrdej práce.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Tá ho s najväčšou pravdepodobnosťou privedie k naplneniu jeho snov, od individuálnych rýchlostných a silových tréningov až po špeciálne kúry zamerané na maximálnu starostlivosť o jeho fyzickú kondíciu.

Väčšina fanúšikov nevie, čo stojí za úspechom futbalistu. Vidia len ciele, slávu, reflektory a krásne veci, ktoré obklopujú špičkového hráča.

No zákulisie kariéry futbalovej hviezdy je veľmi odlišné od toho, čo si divák všíma. Príbeh zo zákulisia Kyliana Mbappého je založený na pracovnej morálke a vytrvalosti, ktorá kráča v stopách Di Stéfana, Pelého a Cristiana Ronalda, vynikajúcich osobností, ktoré v priebehu desaťročí triumfovali na medzinárodnej futbalovej scéne vďaka svojmu talentu a oddanosti. Každodenné úsilie sa premietlo do najvyšších ocenení.

Počas celého roka žiarili mnohí profesionáli. Ale robiť to pätnásť rokov je ťažšie. A udržať sa na najvyššej úrovni je najťažšie, pretože súperi už tohto hráča poznajú a on stále musí niečo zmeniť. Súperi sa ho snažia odstaviť.

Presadiť sa na taký dlhý čas je víťazstvom muža, ktorý sa premení na nesmrteľného hrdinu. Základom úspechu francúzskeho útočníka je sparťanská disciplína, ktorá je veľmi podobná tej, ktorú Cristiano Ronaldo praktizuje každý deň už 25 rokov.

Denné masáže

Ďalším bodom, ktorý rozhoduje o udržaní vhodnej úrovne svalového tkaniva a sviežosti, sú každodenné masáže, ktoré Kylian využíva po každom tréningu.

Fyzioterapeuti sa o jeho vlákna a šľachy starajú tak, aby regenerovali ihneď, bez ohľadu na to, či sa tak stane po každodennej práci alebo bezprostredne po zápase.

Rýchlostný a silový tréning

Čím Mbappé fyzicky vyniká? Aké genetické podmienky mu umožňujú využiť svoj talent a zlepšiť svoje výsledky? Bezpochyby sú to rýchlosť a sila.

O tieto dve silné stránky sa musí 25-ročný hráč starať s najväčšou starostlivosťou, aby mohol na ihrisku vyniknúť svojou kvalitou, driblingom, streľbou a reflexmi. To sú dva piliere jeho futbalového impéria.

Termálne bahenné kúpele, talasoterapia a hydroterapia

Vysoká profesionalita a pozornosť venovaná fyzickej príprave to jednoznačne sťažuje svojim protivníkom. Zinedine Zidane to sprostredkoval svojim hráčom, keď ako tréner Realu Madrid trikrát po sebe vyhral Ligu majstrov: „Aby ste v dnešnom futbale presadili kvalitu, musíte behať a mať vyššiu úroveň fyzickej prípravy ako vaši súperi. V minulosti bola kvalita dostatočná, teraz už nie.“

Mbappé skúma všetky oblasti fyzického rozvoja, aby si udržal a zlepšil vrodené vlastnosti, ktoré mu mnohí závidia.

Thalassoterapia (forma terapie, ktorá využíva výhody prímorskej klímy) a kryoterapia (liečba chladom) sú dva jedinečné faktory v jeho tréningu, ktoré mu pomáhajú dosahovať maximálny výkon.

Kapitán francúzskej reprezentácie pravidelne absolvuje termálne kúpele v bahne a morskej vode. Ponorenie tela do týchto tekutín umožňuje futbalistovi urýchliť redukciu tukového tkaniva v tele a dosiahnuť väčšiu fyzickú silu.

Kryoterapia mu tiež umožňuje fungovať na najvyššej úrovni. Ide o liečbu, ktorá využíva chlad na odstránenie zranení. Postihnutá oblasť je jednoducho zmrazená. Výsledok je okamžitý, ale časom sa šíri. Kryoterapia umožňuje hráčovi zotaviť sa oveľa rýchlejšie zo zranenia a získať väčšiu imunitu, aby sa vyhol novým ochoreniam.

Číslo „jedna“

Budúca hviezda Realu využíva všetky možné metódy, aby bola konečne nespochybniteľne najlepšia na svete. Je veľmi pravdepodobné, že toto individuálne ocenenie získa, keď si oblečie biely dres a opustí francúzsku ligu, ktorá sa neteší veľkej prestíži.

Pripojí sa ku klubu, ktorého hlavným cieľom je vždy Liga majstrov. Ukázať triedu v tejto súťaži znamená siahnuť po najcennejších futbalových poctách. Nikto o tom nevie viac ako Real Madrid. A uvedomuje si to už aj samotný Mbappé.

S rozhodnutím podpísať zmluvu so 14-násobným európskym klubovým šampiónom Kylian priznáva, že obnovenie zmluvy s tímom financovaným Katarom bola chyba. Lepšie neskôr ako nikdy? V to dúfa.

zdroj: eldebate.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x