Domov Novinky Život bez Viníciusa

Život bez Viníciusa

Carlo Ancelotti sa musí rozhodnúť, či Brazílčana nahradí iným útočníkom, alebo či vsadí na hierarchiu a do základnej jedenástky predstaví Toniho Kroosa či Luku Modriča.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Vinicius bude mimo hry pre svalové zranenie približne šesť týždňov. Brazílčan bude nedostupný počas celého septembra a vynechá zápasy proti Getafe (v auguste), Realu Sociedad, prvý zápas v skupinovej fáze Ligy majstrov, derby proti Atléticu a zápas s Las Palmas a snáď sa mu podarí návrat na prvý októbrový zápas proti Girone.

Dvadsaťtriročný hráč sa bude môcť vrátiť do hry až v októbri. Všetko, samozrejme, závisí od postupu liečby a rozhodnutí, ktoré prijme personál a samotný hráč.

Ancelotti sa bude musieť mesiac a pol zaobísť bez svojho cracku a to mení jeho plány na blízku budúcnosť.

Absenciou Viniciusa sa začína debata o novej koncepcii talianskeho trénera. Ak by Rodrygo vypadol, Carletto by čelil rovnakému, alebo skôr oveľa väčšiemu problému.

Kľúčové je, či 64-ročný tréner vymení jedného útočníka za druhého, ako to bolo vo Vigu, keď priviedol Joselua alebo dokonca zváži možnosť s Brahimom, alebo či zaváži aj hierarchia pri jeho konečnom rozhodnutí nájsť miesto v základnej jedenástke pre Toniho Kroosa či Luku Modrića.

Aby sa prispôsobil Joseluovi, Real Madrid na Balaídos prešiel na formáciu 4-2-3-1, presunul Rodryga späť na ľavé krídlo, aby vytvoril líniu s Bellinghamom a Valverdem, čo umožnilo hrotovému útočníkovi stať sa najvyspelejším hráčom.

Ak dostane šancu Brahim, formácia by mohla byť rovnaká ako doteraz – dvaja útočníci a Bellingham na vrchole diamantu v strede poľa.

Kroos alebo Modrić

Po nasadení Kroosa alebo Modrića by bolo hlavnou možnosťou rozostavenia 4-4-2, pričom Bellingham by bol ešte viac vpredu a pôsobil ako Rodrygov útočný partner. Nemec alebo Chorvát by tak naskočil do druhej línie štyroch hráčov a jeden z nich by bol partnerom Tchouaméniho, Camavingu a Fedeho.

Prvé z vyššie uvedených riešení by Ancelottimu umožnilo zachovať počet útočníkov v základnej jedenástke výmenou jedného útočníka za druhého. Druhé v poradí by mu dalo oddych od „problému“ s Kroosom a Modrićom na lavičke.

V skutočnosti by v druhom prípade stála za zváženie aj možnosť vrátiť staré 4-3-3. Potom by sa posunul dopredu Valverde a trojicu stredných záložníkov by doplnil Nemec alebo Chorvát.

Los Blancos sa po dvoch dňoch voľna vrátili k tréningu a je čas, aby Ancelotti začal plánovať, ako sa vysporiada s Viniciusovou absenciou.

Okrem toho, čo Brazílčan tímu dáva a čo tím bez neho stráca, bude musieť tréner rozhodnúť, kto bude jeho východiskovým náhradníkom a či si jeho absencia vyžiada zmenu v systéme. To, čo Talian urobí, môže naznačovať budúce plány, ktoré môžu byť potrebné počas sezóny.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x