Domov Novinky Získať Mbappého nebude jednoduché, Florentino Perez má pred sebou neľahkú úlohu

Získať Mbappého nebude jednoduché, Florentino Perez má pred sebou neľahkú úlohu

Autor: PDReal
1849 videní

Útočník Paríža Saint-Germain Kylian Mbappe verí, žeby sa toto leto mohol sťahovať do Realu Madrid, ale Los Blancos vedia, že získať ho nebude jednoduché.

Real už niekoľko rokov plánuje podpísať Mbappeho. Čaká na vstup do posledného roku zmluvy, ktorý Mbappé načne tento rok v lete. Potom sa chce pokúsiť získať 22-ročného mladíka za „zníženú cenu“ vo výške najviac 200 miliónov libier. Dohoda sa považovala za uskutočniteľnú v čase pred vypuknutím pandémie COVID-19. Tá však značne obmedzila príjmi klubu.

V pláne je tak predaj viacerých hráčov. Gareth Bale, Marcelo, Isco, Luka Jovic, Brahim Diaz a Dani Ceballos by mali byť na odchode z klubu – ale ani to podľa ABC nemusí stačiť. Mbappé je znepokojený tým, že finančná situácia Realu spôsobila, že ho nemôžu podpísať, a chcel by vedieť či sa o neho budú Los Blancos v lete reálne usilovať.

Real chce obchodovať s PSG, ale je si vedomý enormných nákladov. Hovorí sa o sume vo výške 142 miliónov libier, a Florentino Perez vie, že predaj nepotrebných hráčov kádra im také peniaze nezíska. Je si vedomý toho, že by sa musel zmieriť s odchodom dvoch zaujímavejších mien.

Jednou z možných obetí tejto situácie je krídelník Vinicius Junior, o ktorého má PSG záujem, a bol by ochotný ho zahrnúť do dohody za Mbappeho. Hodnota 20-ročného mladíka sa však ani zďaleka nepodobá cenovke Mbappého, a preto musí dôjsť k ďalšiemu predaju. V tejto chvíli nie je známe, kto mohol byť tým, koho by Real „obetoval“.

V Madride si uvedomujú problémy vyplývajúce z tejto dohody. Na druhej strane PSG vyvíja tlak na Mbappého, aby sa rozhodol. Ak Los Blancos nedokážu splniť požiadavky PSG a hráča samotného, môžu prísť o príležitosť, ktorá sa už nemusí opakovať.

zdroj: 90min.com

Subscribe
Notify of
22 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

22
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x