Domov Novinky Zidane podporuje Mbappého a Mbappé čaká na gesto Realu Madrid

Zidane podporuje Mbappého a Mbappé čaká na gesto Realu Madrid

Autor: Marek Varga
2549 videní

Kouč Realu Madrid si stále žiada, aby Kylian Mbappé neobnovil zmluvu s Parížom Saint-Germain. Hráč čaká na gesto Realu Madrid.

Zinedine Zidane sa s útočníkom pozná už deväť rokov, keď 13-ročný Kylian prišiel na jeho pozvanie do Madridu a zatrénoval si vo Valdebebas.

Známy je príbeh, kedy Zidaneove auto urobilo na mladíka taký dojem, že sa pri nástupe vyzul. Zidane v rýchlosti povedal, že to robiť nemusí a rovnako sa nemusí ani hanbiť. Mbappé obedoval a večeral niekoľkokrát v dome vtedajšieho poradcu prezidenta Realu Madrid.

Florentino Pérez sa na žiadosť Zidana pokúsil v roku 2017 získať Mbappého. Čoskoro bude mať už len rok platný kontrakt s PSG, ale jeho hodnota je stále niekde pri čiastke 200 miliónov eur.

Riaditeľ PSG Leonardo tento týždeň verejne vyhlásil, že sa blíži čas rozhodovania a pozícia klubu je dobre známa.

Očakáva sa, že Zidane vyzve Mabppého, aby neobnovoval zmluvu a počkal na Real Madrid, uviedol denník ABC. Kouč mu mal aj zagratulovať k jeho výkonu na Camp Nou a odporučil mu, aby odolal tlaku PSG. Francúzsky klub je pripravený ponúknuť mu zmluvu so zárobkom na úrovni Neymara, t.j. 36 miliónov eur.

Z prostredia hráča sú známe informácie, že čaká na jasné gesto Realu Madrid, aby sa ubezpečil, že Španieli pôjdu za nim toto leto. Nikto neverí v to, že počká ešte rok a opustí PSG zadarmo.

Los Blancos počítajú so silnou vyjednávacou pozíciou Zidana, pretože Kylian sníva o spolupráci so svojim idolom a dnes už dokonca priateľom. Keby Zizou po sezóne odišiel, všetko by sa zmenilo.

Pre Real Madrid môže byť finančné hľadisko zložitejšie, pretože k platu musí klub pripočítať ešte poplatok za prestup, približne 200 miliónov eur.

Zdroje z klubu hovoria o plate 25 miliónov eur v čistom a hráčovi zostane 65% práv na reklamné účely. Momentálne má väčšina hráčov reklamné účely nastavené na 50%.

ABC to uzavrel tak, že prestup je reálny a všetko závisí od rozhovoru Florentina s generálnym riaditeľom PSG Nasserom Al-Khelaifom. Toto je údajne krok, na ktorý Mbappé čaká.

zdroj: abc.es

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x