Domov Novinky Zidane: „Fede hrá dobre a sme radi, jeho energia nám veľa prináša.“

Zidane: „Fede hrá dobre a sme radi, jeho energia nám veľa prináša.“

Autor: Michal Škoda
2 komentáre

Zinedine Zidane sa včera popoludní v La Lige proti Celte Vigo vzdal svojej zvyčajnej formácie 4-3-3. Nerozhodol sa ani pre formáciu 3-5-2, ktorá počas týždňa pomohla Realu Madrid poraziť Atalantu v Lige majstrov.

Namiesto toho Francúz zvolil 4-4-2, aby začlenil Fede Valverdeho. Uruguajčan mal relatívnu voľnosť. Zatiaľ čo Luka Modrič a Toni Kroos diktovali tempo, Casemiro poskytol cement, ktorý držal všetko pohromade.

Zidane chválil výkon Valverdeho a vyzerá to, že by tu mohol zostať v zostave Realu Madrid. Tréner vie o problémoch so zraneniami ktorým Valverde v tejto sezóne čelil, vrátane významných problémov pre ktoré vynechal 12 zápasov v tomto roku.

Problém v záložnej rade sa prehĺbil kvôli nedostatku viery v Isca a odchodu Martina Odegaarda do Arsenalu. V tejto súvislosti bude účasť Uruguajčana zásadná pri vstupe do záverečného úseku sezóny, keď sa bude rozhodovať o tituloch.

Jeho prítomnosť sa podobá injekcii benzínu do stredného pásma, pričom Valverde je hráčom, ktorého prednosti nepochybne podporujú jeho spoluhráčov a umožňujú im rozvíjať sa.

Naviac je Valverde ideálny hráč pre pressing, ktorý sa stal dôležitým aspektom hry Los Blancos.

zdroj: football-espana.net ; marca.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x