Domov Novinky Zidane dobehol Del Bosqueho

Zidane dobehol Del Bosqueho

54 komentárov

Zinedine Zidane viedol Real Madrid už v 246 zápasoch. Vyššie číslo dosiahol už iba Miguel Muñoz.

Madridské derby určite nevyšlo podľa predstáv Zinedina Zidana. Jeho tím remízoval s Atléticom 1-1 a  Los Blancos v prvom polčase dovolili ovládnuť zápas Rojiblancos.

Hráči Realu Madrid zabrali v posledných dvadsiatichpiatich minútach a z Wanda Metropolitano si nakoniec odviezli bod.

Zizou však má jeden dôvod na radosť, pretože dobehol Vicente del Bosqueho v počte odkoučovaných zápasov Realu Madrid. Zinedine Zidane je už druhý najúspešnejší tréner v histórii, čo sa týka zápasov, ktoré absolvoval ako hlavný tréner Los Blancos.

Zidanove dobrodružstvo má dve etapy. Najskôr bol trénerom od januára 2016 do mája 2018 – vtedy viedol Real Madrid v 149 zápasoch. Pre Francúza to bolo určite najúspešnejšie obdobie.

Jeho tím vyhral 104 zápasov, remízoval 29 a prehral iba 16. To znamená, že Los Blancos vyhrali 69,8% zápasov.

Druhá etapa sa javí zatiaľ trochu horšie. Od marca 2019 sedel Zidane na lavičke Realu Madrid v 97 zápasoch. Tím zaznamenal 57 víťazstiev, 21 remíz a prehral 19 zápasov. Los Merengues teda triumfovali pod Zidanom 58,75% zápasov. Celkovo Francúz nazbieral už 246 zápasov, z ktorých 161 skončilo víťazstvami, 50 remízou a 35 prehrami.

Pred Zidanom je už len Miguel Muñoz, ale legendárny tréner sa zdá byť nedosiahnuteľný, pretože viedol Real Madrid v 605 zápasoch. Španiel, ktorý v klube pôsobil v rokoch 1959-1974 je zároveň najúspešnejším trénerom histórie Los Blancos, pretože vyhral s nimi 14 trofejí. V tomto smere ho Zidane môže dobehnúť, nakoľko získal 11 trofejí.