Domov Novinky Žiadna trofej, vyhadzov trénera?

Žiadna trofej, vyhadzov trénera?

Vyhodenie trénera, ktorému sa nepodarilo vyhrať žiadny z troch hlavných titulov (Liga majstrov, liga, Kráľovský pohár), sa v Reale Madrid stalo dokonca základom.

Autor: Marek
4 komentáre

Nebolo to inak ani v prípade Carla Ancelottiho, ale viaceré zdroje začínajú naznačovať, že pre dnešok už vedenie klubu nie je také presvedčené o tomto princípe a že Talian môže zostať vo funkcii aj v prípade, že koniec aktuálnej sezóny neprinesie žiadnu novú trofej.

José Félix Díaz z denníka MARCA ako prvý začal informovať o takomto prístupe kráľov. Zdôraznil, že klub zostáva veľmi pokojný a čaká na vývoj, ale absolútne netvrdí, že absencia trofeje bude znamenať Ancelottiho koniec.

Španiel dodal, že medzi kľúčovými aktivistami dokonca panuje pocit, že Talian je ideálnym kandidátom na vedenie tímu a nemal by byť prepustený ani bez akéhokoľvek významného víťazstva. O všetkom rozhodnú výsledky a pocity na konci sezóny, ale podľa jeho názoru Real Madrid nezačal hľadať nového trénera a nekontaktoval žiadnu z možností, ktoré sa spomínajú v médiách.

Potom v rádiu SER novinár Antón Meana uviedol, že Real Madrid nezaručuje, že Ancelotti zostane, ani sa nepúšťa do dementovania fám z Brazílie, ktorá ako sa môže zdať, podpíše talianskeho trénera.

Aj on potvrdzuje, že kráľovský klub si nie je istý, či tréner odíde, ak nič nevyhrá. „Niektorí v klube sú toho názoru, že Ancelotti by mal zostať bez ohľadu na výsledky na konci sezóny, pretože podľa nich neexistuje nikto lepší, kto by mohol viesť súčasný tím a šatňu. Carletto má však stále aj svojich oponentov, ktorí narástli najmä po posledných výsledkoch v lige,“ sprostredkoval novinár.

Podobné informácie prinieslo aj Chiringuito – „V súčasnosti sa veľa hovorí o Ancelottim a Brazílii. Otázka znie: môže Ancelotti zostať, ak Real nič nevyhrá? Nepísaným pravidlom je, že tréner po takejto sezóne nezostáva. Ja to však v tomto prípade nevidím tak jednoznačne. Klub analyzuje túto sezónu, hrali sa majstrovstvá sveta uprostred sezóny, zranenia, hodnotí predchádzajúcu sezónu…. Nepovažujem za samozrejmé, že bez akéhokoľvek titulu bude Ancelotti prepustený. Je to prvýkrát, čo mám takýto pocit. Je cítiť empatiu prezidenta a generálneho riaditeľa voči Ancelottimu a jeho tímu. Ešte celkom nedávno všetci hovorili, že bez titulu treba odísť, ale teraz to nie je také isté,“ vyhlásil Josep Pedrerol, ktorý stojí šéfuje spomínanému programu Chiringuito.

Stojí za zmienku, že Meana dodal, že potenciálnym favoritom na Ancelottiho nahradenie vôbec nie je Raúl González, ktorý podľa jeho informácií v súčasnosti nemá v klube veľa priaznivcov.

Novinár zdôraznil, že v súčasnosti by bol preferovanou možnosťou Zinédine Zidane, cenenou možnosťou Xabi Alonso a príležitosťou na trhu by bol Mauricio Pochettino, ktorý je voľný a ktorého štýl vedenia tímu Real Madrid oceňuje.

zdroj: marca.com, SER, Chiringuito

Subscribe
Notify of
4 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

4
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x