Domov Novinky Zažehnajú výpadok formy Ancelottiho tímu galskí kohúti ?

Zažehnajú výpadok formy Ancelottiho tímu galskí kohúti ?

Autor: Dávid
3 komentáre 848 videní

Po vydarenom a fanúšikmi možno ani nie očakávanom úspešnom vstupe do sezóny 21/22, sa Realu Madrid v posledných dvoch zápasoch pred reprezentačnou prestávkou nepodarilo získať s nevýraznými celkami Sheriffom Tiraspoľ a Espanyolom Barcelona ani bod, čo vyvolalo v komunite okolo kráľovského klubu mierne znepokojenie. K vyriešeniu tejto situácie by mohli špeciálne dopomôcť hráči Francúzska obliekajúci dres Realu Madrid.

August a september sú dva mesiace, ktoré začínali pomaly, ale isto ukazovať smerovanie ambícií Realu Madrid v prebiehajúcej sezóne. Tím fungoval ako premazaný stroj, gólový bol Vinicius i Benzema, ku ktorým sa kvalitnými výkonmi pridávali i ostatní mladší hráči ako Valverde, či Miguel Gutiérrez.

Vyhrajte zájazd do Madridu na zápas Real Madrid - Espanyol – VIAC INFORMÁCIÍ

Sériu šiestich zápasov v La Lige a jedného v Lige Majstrov zvládli s bilanciou šiestich výhier a jednej remízy, čím zasadli na priebežné prvé miesto v ligovej i skupinovej tabuľke. Prelom mesiacov septembra a októbra sa niesol v znamení prvých jesenných dní a prípravy prírody na zimný spánok. Doslovne si tento proces, zdá sa zobrali k srdcu i zverenci trénera Ancelottiho a prichádzať začali nevýrazné výkony.

Prvým varovným signálom bola  na domácom ihrisku návšteva žltej ponorky z Villarealu. Zápas od začiatku nevykazoval znaky dominancie domácich a napriek tomu, že Real zaznamenal až 15 streleckých pokusov, tak do brány sa nezmestil ani jeden. Tímy sa tak lúčili remízou. V tom čase, však ešte nikto netušil, že jej význam spočíva v strate ďalších šiestich bodov v priebehu jedného týždňa.

Dva trojbodové škrty cez bodový rozpočet Ancelottiho plánu prišli v zápasoch so Sheriffom v Lige Majstrov a s Espanyolom v lige. Prvá zo zmieňovaných prehier môže dostať nálepku nešťastná. Plne sa stotožňujeme s vyjadreniami hráčov o tom, že i taký futbal býva. Enormný tlak pretavený do vyrovnávajúceho gólu bol následne násobený totálnym útočným valcom, no žiadna z vyložených gólových šancí sa za chrbát brankára nedostala a zdalo sa, že hoci by sa hralo ďalších 90. minút Real Madrid druhý gól nepridá.

Iná situácia bola v zápase s Espanyolom, kde prehra znepokojuje o niečo viac. Súpera, ktorého by Real Madrid mal svojim výkonom doslova prejsť, pôsobil vyrovnane a nevýrazne. Vlažný zápasový výkon bez výraznejšej gólovej šance Los Blancos odplatili domáci Barcelončania dvoma gólmi po dravom ťahu na bránu a tak kráľovská značka zaznamenala po prvej prehre v Lige Majstrov aj prvú ligovú prehru a rastúce špekulácie o tom, že sezóna by nemusela byť až tak ideálna.

Kľúčovú úlohu pri obrátení pomyselnej výkonnostnej krivky smerom nahor by mohli podľa nášho názoru zohrať „galskí kohúti“ Benzema, Mendy a Camavinga. Práve títo traja hráči môžu byť rozhodujúcim prvkom v hernom systéme pred nadchádzajúcimi meraniami síl.

Karim Benzema

Ak by sme mali jednoduchým prívlastkom definovať súčasnú formu Karima Benzemu, povedali by sme raketovo-stúpajúca. 33-ročný Benzema zažíva jednoznačne svoje najlepšie futbalové obdobie a niektorými odborníkmi je dokonca označovaný za aktuálne najlepšie hrajúceho hráča vôbec. Dôležitosť a nevyhnutnosť hernej minutáže tohto útočníka potvrdzujú samotné čísla.

V desiatich súťažných zápasoch na klubovej úrovni zaznamenal 10 gólov a 7 asistencií, čo sa nepodarilo žiadnemu inému hráčovi vôbec. Ak má preto niekto zlomiť mierne útočné trápenie z posledných troch zápasov, nemôže to byť nik iný, než Karim Benzema. Uvedomuje si to i taliansky tréner Carlo Ancelotti, ktorý nad nezaradením hráča do zostavy určite vôbec neuvažuje. Prítomnosť Francúza na ihrisku pozitívne vplýva i na mladíka Viniciusa, spoločne s ktorým vytvárajú silné útočné duo. V súčasnosti tak môže Benzemu zastaviť snáď iba jediný „strašiak“ všetkých futbalistov a to zranenie, ktoré veríme že ho bude obchádzať v priebehu celej sezóny.

Eduardo Camavinga

Po útočnej tretine ihriska bude v tej záložnej zohrávať dôležitú úlohu výkonnosť Eduarda Camavingu. Mladý 18-ročný supertalent prišiel do Realu Madrid na konci letného prestupového obdobia a za krátky pobyt v Madride si dokázal získať na svoju stranu značnú časť fanúšikovskej základne. Dôveru do nôh a talentu mladíka vkladá i tréner Ancelotti. Tá sa prejavuje dĺžkou herného času na ihrisku, ktorý popri silnej záložnej konkurencií je ozaj úctyhodný.

Druhou stránkou je samotná výkonnosť Camavingu. Tá v doterajšom priebehu bola ozaj kolísavá. Od debutového gólu a trojbodovú asistenciu v Lige Majstrov až po nevýrazné prejavy v zápase s Espanyolom, či Villarealom. Myslíme si však, že ak dokáže Camavinga výkonnostnú kolísku prevážiť na stranu kvalitných výkonov tak sa môže stať dôležitým článkom tímu.

I keď nepredpokladáme, že by sa mal v ďalšom priebehu stať stabilným členom základnej zostavy, môže byť tajnou ingredienciou úspechu v podobe rotujúceho žolíka. Pretavenie výrazného 20-30 minútového vplyvu na tím a výsledok v podobe rozhodnutia zápasu, či dokonca otočenia výsledku by mohli v konečnom účtovaní rozhodovať o zisku trofejí na konci sezóny. Tiež by tak mohol zabezpečiť adekvátnu náhradu v menej dôležitých zápasoch, kde by dokázali viac zregenerovať hráči ako Kroos, Modrić či Casemiro, keďže univerzálnosť a flexibilita hráča dokáže čiastočne nahradiť ktoréhokoľvek z nich.

Ferland Mendy

Rozhodujúcim sa jednoznačne stane i návrat snáď už natrvalo vyliečeného Ferlanda Mendyho. Ľavý obranca je mimo hru prakticky od leta, no tieto problémy vyzerajú byť zažehnané a opäť naplno trénuje s tímom. Obranné komplikácie sa prejavujú už od štartu sezóny, hoci ich Ancelottiho zverenci zatiaľ celkom dobre dokázali vždy zakryť ofenzívnou silou, v náročných a vyrovnaných zápasoch sa práve tieto nedostatky ukázali ako rozhodujúce.

Forma a dôležitosť Ferlanda Mendyho pod trénerom Zidanom bola nepopierateľná. Mendy dokázal podporovať útok rýchlymi nábehmi a kreatívnymi centrami a na druhej strane dokázal dôsledne plniť i defenzívne úlohy. Na fyzickej sile počas zranenia dosť stratil, to však neznamená, že stratenú formu nemôže pod Ancelottim, ktorý sa netají tým, že je Mendyho veľkým fanúšikom, opäť nájsť.

Zároveň okrem mladučkého Gutiéreza bol s obsadením postu ľavého obrancu celkom problém a dochádzalo častokrát k vytváraniu rôznych kombinácií a modifikácií obranného zloženia. Tieto faktory celkovo nepomáhali stabilite obranných výkonov, čo rezonovalo do častého chybovania a kolísavých výkonov. Teraz by sa už však mohli obrancovia pomaly na jednotlivých postoch začať udomácňovať natrvalo, i keď zranenie Militaa tomu opäť veľmi nepomáha.

zdroj: halamadrid.sk, flashscore.sk

 

 

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x