Domov Novinky Zaujímavá alternatíva na RW, ktorá sníva o hre v Reale Madrid

Zaujímavá alternatíva na RW, ktorá sníva o hre v Reale Madrid

Real Madrid je najväčší klub v histórii európskeho futbalu a je to klub, kde sa sny menia na skutočnosť. Mnoho mladých ľudí sníva o vstupe do tohto klubu a o tom že sa stanú futbalovou superhviezdou.

Autor: PDReal
15 komentárov

Zdá sa že Moussa Diaby z Bayeru Leverkusen sa nijako nelíši. 22-ročný krídelník v rozhovore spomenul, že Real Madrid je klub jeho detských snov.

Možno existuje šanca že sen Moussy Diabyho sa toto leto splní. Real Madrid hľadá pravého krídelníka po tom čo sa Kylian Mbappe rozhodol obnoviť zmluvu s PSG.

Príliš sa nehovorilo o tom, že by sa Real Madrid o Diabyho zaujímal. Na klubovom radare je však od roku 2021. Začiatkom tejto sezóny sa objavili nejaké klebety.

Moussa Diaby môže byť krídelníkom, ktorého Real Madrid potrebuje

Klub má na ľavej strane elektrického Viniciusa Jr., ale chýba mu rovnaká energia na pravom krídle. Rodrygovi sa podarilo priniesť gólové príspevky z pravej strany, no jeho najlepšia verzia je na ľavom krídle. A budúcnosť Marca Asensia vyzerá neistá.

V tejto situácii klub potrebuje prirodzeného pravého krídelníka, ktorý má talent vynikať v situáciách 1v1 a dokáže konzistentne produkovať góly. A Moussa Diaby dokonale zapadá do požadovaného profilu.

V tejto sezóne explodoval a zaznamenal 17 gólov a 14 asistencií vo všetkých súťažiach. Je to prirodzený ľavák, ale má schopnosť zakončiť aj slabšou pravou nohou.

Je jedným z najrýchlejších hráčov v Bundeslige a má schopnosť hrať na oboch krajoch ihriska. Miestami sa javí ako zrkadlový obraz Viniciusa Jr., kvôli jeho tempu a schopnosti vytvárať si šance zo šírky. Jeho schopnosti vytvárať šance aj z centrálnych oblastí sú vynikajúce.

Zatiaľ sa o ňom v súvislosti s Realom Madrid nehovorí, ale klub by mal určite zvážiť túto možnosť.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
15 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

15
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x