Domov Novinky Zachráňte Bellinghama

Zachráňte Bellinghama

Angličan si v utorok užil svoj prvý veľký európsky večer ako hráč Realu Madrid, presadiť sa však nedokázal. Nebojuje so žiadnym fyzickým problémom, ale sú tu určité obavy o neho a tím a Carlo Ancelotti potrebuje jeho najlepšiu verziu na odvetu s Manchestrom City.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

Carlo Ancelotti vyslal na pozápasovej tlačovej konferencii jasný a priamy odkaz: „Kým sme mali energiu, zápas sa vyvíjal dobre, potom to bolo ťažšie, hoci sme mali šancu vyhrať.“

Nemenoval žiadneho konkrétneho hráča, ale niet pochýb, že od Bellinghama či dokonca Viníciusa sa čakalo viac, hoci keď niekto zaznamená dve asistencie, ako Brazílčan, nemožno od neho žiadať viac.

Faktom tiež je, že fyzická tieseň išla ruka v ruke s úsilím vynaloženým na bránenie a blokovanie Manchestru City v rozohrávke.

Rešpekt k súperovi viedol k zvýšeniu rozsahu akcií zameraných na ochranu pokutového územia a brány, ktorú strážil Andriy Lunin. Jude a Viní boli prvými hráčmi, ktorí iniciovali pressing a snažili sa anglickému tímu sťažiť vytváranie akcií zozadu.

V skutočnosti bol Vinícius väčšinu zápasu zodpovedný za to, že Rodriho „prenasledoval“ a Španiel sa cítil nepríjemne. Okrem toho hral viac v strede.

Bellingham, zvyčajne veľmi nasadený v defenzíve, sa hnal za loptou viac ako kedykoľvek predtým a doplatil na to, keď mal veľkú šancu skórovať.

Zachráňte vojaka Bellinghama. To je motto trénerského štábu pred odvetou v Manchestri. Angličan aj Vinícius podali výkon pod očakávania, no to platilo najmä pre bývalého hráča Borussie Dortmund.

V Lige majstrov to bol jeho prvý súboj v ťažkej váhe v bielom drese na pulzujúcom a vo švíkoch praskajúcom Santiago Bernabéu. Jeho reakcia však neodzrkadľovala nádeje fanúšikov.

Jeho dôvera vo vlastnú kvalitu zostáva nedotknutá. Nedostatok gólov v posledných zápasoch nie je premennou, ktorou sa dá merať jeho prínos pre tím.

Stále sa vníma ako stredopoliar a jeho futbal je viac o vytváraní šancí ako o strieľaní gólov, aj keď sa k šestnástke súpera posúva viac, ako je zvyknutý.

Pozitívne fyzické testy

Ancelotti ho považuje za úplný a absolútny štandard. Nemožno zabudnúť, že v utorňajšom zápase proti City sa pohyboval viac na pravej strane ihriska ako zvyčajne, čo v kombinácii s fyzickými nedostatkami v bránení viedlo k strate v útoku.

V posledných metroch už nemal taký prehľad ako v iných zápasoch. Keď sa raz začnete spájať so strieľaním gólov, je ťažké sa od toho odosobniť a práve to bolo Angličanovi vyčítané.

Fyzické testy, ktoré absolvovali hráči prvého tímu, neposkytli žiadne údaje, ktoré by naznačovali svalovú únavu alebo celkové vyčerpanie.

Výsledky poukazujú skôr na nedostatok rytmu ako na fyzické problémy. Zranenie členka, následná dvojzápasová suspendácia za výbuch po škandalóznom rozhodnutí Gila Manzana a reprezentačná prestávka znamenali pre Judea dlhé obdobie bez zápasov vo farbách Realu Madrid.

Carlettov tím je presvedčený, že posilnenie jeho morálky gólom alebo vynikajúcim výkonom bude rozhodujúce pre jeho návrat k najlepším výkonom.

Je to otázka času, no musí mu to trvať menej ako päť dní, pretože Royals potrebujú Bellinghama na odvetný zápas na Etihad. Toho, čo strelil 20 gólov a pri 10 asistoval.

Zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x