Domov Novinky Xabi Alonso má pre Ancelottiho len slová chvály

Xabi Alonso má pre Ancelottiho len slová chvály

Komentáre Xabiho Alonsa potešia fanúšikov Realu Madrid.

Autor: Michal
0 komentár

Xabi Alonso bol jedným z najlepších stredopoliarov svojej generácie, ktorý často nedostával uznanie, aké by si zaslúžil vďaka prítomnosti takých ako Xavi, Andres Iniesta, Frank Lampard, Steven Gerrard a ďalší.

Po odchode do dôchodku sa Španiel presunul do manažmentu a aj v tejto úlohe sa mu darí. Dokonca do takej miery, že je spájaný s prácou v Reale Madrid.

Samozrejme, súčasný manažér Carlo Ancelotti tiež odviedol skvelú prácu, keď v minulej sezóne vyhral Ligu majstrov a La Ligu.

Tentoraz však veci nejdú tak hladko. Real Madrid vypadol zo zápasu o titul v La Lige. Aj Copa del Rey vyzerá náročne, pretože v druhej časti semifinále proti Barcelone na Camp Nou musia otáčať výsledok. Liga majstrov teda môže byť ich najväčšou nádejou na zisk trofeje v tejto sezóne.

Ak Real Madrid skončí bez trofejí, potom je veľká šanca že Ancelottimu ukážu dvere. Mohol by byť v tomto scenári Alonso možnou náhradou?

Alonsove komentáre potešia fanúšikov Realu Madrid

Alonso mal na Ancelottiho len slová chvály. Ako informoval Mundo Deportivo (cez Football Espana), Španiel povedal:

„Je veľmi ťažké hovoriť o fámach a možnostiach. Mám veľmi veľkú osobnú náklonnosť ku Carlovi za všetko, čo som s ním zažil, za jeho osobnosť, pretože všetci hráči, ktorí pod ním hrali, si uchovali skvelé spomienky.“

„Je to veľmi špeciálny tréner vo veľmi špeciálnom klube s veľmi veľkou výzvou, ktorou je obhájiť Ligu majstrov. Snáď sa im to podarí. Bol by som za neho veľmi šťastný, ale to je toľko, čo môžem povedať.“

Od nástupu do funkcie v Bayere Leverkusen ukázal Alonso svoju kvalitu. Keď prišiel, vyzeralo to že bundesligový gigant bude reálne bojovať o udržanie. Teraz sú však na 8. mieste v tabuľke a majú stúpajúcu tendenciu.

Napriek tomu môže byť priskoro odovzdať Alonsovi kormilo v Reale Madrid. No Zinedine Zidane ukázal že to nemusí byť zlé rozhodnutie.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x