Domov Novinky Výkony Borju Mayorala dávaju Zidanemu za pravdu

Výkony Borju Mayorala dávaju Zidanemu za pravdu

Autor: PDReal
2586 videní

Borja Mayoral predtým ako sa v lete minulého roka pripojil k AS Rím na dvojročné hosťovanie tvrdil, že Zinedine Zidane mu povedal, že v ideálnom svete by bol Jovič na sezónu poslaný inam, zatiaľ čo on by bol druhým útočníkom Realu Madrid. Vzhľadom na to ako sa veci vyvíjajú, je potrebné povedať, že Zidane mal s Mayoralom pravdu.

Dvadsaťtriročný hráč má v tejto sezóne najlepší pomer gólov za minútu spomedzi všetkých madridských útočníkov vrátane Benzemy, s gólom každých 118 minút.

Luka Jovič

Zidanova požiadavka na udržanie Mayorala v tíme bola zjavne odmietnutá hierarchiou Bernabéu. Tá sa namiesto toho rozhodla podržať Jovica, aby mohol zmeniť svoje šťastie a dokázať že je hodný investície vo výške 60 miliónov EUR.

Zidane však Jovicovi neposkytol veľa príležitostí nato aby dokázal svoju kvalitu. Jovič mu však na druhej strne nedal veľa dôvov. Za 202 minút ktoré mu trenér poskytol, nedokázal streliť jediný gól. A tak bol napokon poslaný späť do Eintrachtu Frankfurt na hosťovanie.

Benzema, nesporná jednotka na pozícii stredného útočníka, strelil vo všetkých súťažiach 17 gólov. Jeden každých 140 minút, zatiaľ čo Mariano Díaz dokázal v tejto sezóne streliť jeden gól v 14 vystúpeniach. Forma Jovica sa mierne zlepšila, po návrate do Frankfurtu strelil tri góly. V rámci sezóny to sú  tri zásahy za 442 minút(z toho 202´ v drese Realu Madrid).

Či sa Madrid rozhodne v lete Joviča predať, alebo mu dať ďalšiu šancu, to sa ešte len ukáže. Ale Bernabéu bude pozorne sledovať znovuzrodenie Mayorala v Serii A. Rím má možnosť kúpiť 23-ročného mladíka za 15 miliónov eur na konci tejto sezóny alebo 20 mil. EUR v roku 2022, keď vyprší jeho hosťovanie.

Mayoral klope na dvere Luisa Enriqueho

Vzhľadom na to že Madrid dlho hľadal zástupcu pre Benzemu, bolo by prekvapením, keby Mayoral nebol v budúcej sezóne aspoň na užšom zozname pre túto pozíciu. Aj keď Mayoral zatiaľ nebol povolaný do seniorskej reprezentácie, je v súčasnosti najplodnejším stredným útočníkom ktorého má Luis Enrique k dispozícii. Do majstrovstiev Európy ostávajú štyri mesiace.

V priemere gólov za minútu Mayoral predčí Gerarda Morena (119), Rogera Martího (142), Álvara Moratu (142) a Mikela Oyarzábala (173). Bolo by príjemným prekvapením, ak by Mayoral v marci dostal šancu od Luisa Enriqueho. Potom by 15 miliónov EUR mohlo pôsobiť pre Rím lákavejšie.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
16 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

16
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x