Domov Prestupy Všetko pripravené na prestup Galáctico

Všetko pripravené na prestup Galáctico

Los Blancos disponujú finančnými prostriedkami v podobe 128 miliónov eur v klubovej kase a 265 miliónov eur v nevyčerpaných úveroch.

Autor: Marek
3 komentáre

Zníženie výdavkov na platy pre prvý tím o 78 miliónov eur nám umožňuje byť optimistickí, pokiaľ ide o potenciálnu akvizíciu Kyliana Mbappého a Erlinga Haalanda.

Real Madrid je pripravený bez problémov zohľadniť vo svojej súvahe príchod nového galáctica a všetky náklady spojené s jeho prestupom.

Čo sa týka samotného transferu, podľa posledných oficiálnych finančných výkazov má klub k dispozícii 128 miliónov eur v hotovosti (ide však o peniaze na bežnú prevádzku a nie len na prestupy) a nevyužité úverové zdroje v hodnote eur 265 miliónov (financovanie zabezpečené a schválené v prípade potreby).

Čo sa týka budúceho mega platu – čo je dôležitejšia otázka, pretože ide o výdavok, ktorý sa bude opakovať najmenej päť alebo šesť sezón – bolo pre neho tiež urobené miesto na výplatnej páske. Kylian Mbappé a Erling Haaland sú na obzore.

ECA (European Club Association) má svoju vlastnú stupnicu, ktorá meria ekonomickú kondíciu združených klubov. Ide o takzvaný Efficiency Ratio, ktorý udáva, že celkové náklady vynaložené na platy zamestnancov klubu nemôžu presiahnuť 70 % celkových príjmov.

Kým v predchádzajúcej sezóne bol kráľovský tím na úrovni 72 % (na platy minulo 519 miliónov eur s konečným príjmom 712 miliónov eur), v poslednej schválenej účtovnej závierke tento ukazovateľ klesol na 54 % (výdavky na platy zamestnancov predstavovali 452 miliónov eur s celkovými príjmami 843 miliónov eur).

Akoby to nestačilo, nielenže sa znížili mzdové náklady, ale celkové príjmy vzrástli o 17 %. Okolnosti na prinesenie ďalšieho galaktika sú teda veľmi priaznivé. Viac ako kedykoľvek v posledných rokoch.

Real Madrid sa stal skutočným megapodnikom. K 30. júnu 2023 klub deklaroval, že zamestnáva 1072 zamestnancov. „Tento počet sa bude musieť zvýšiť kvôli fungovaniu nového Bernabéu,“ oznámil Florentino Pérez na poslednom valnom zhromaždení Socios. Z týchto 1072 zamestnancov je 473 hráčov a trénerov.

Tak či onak, mali by ste venovať osobitnú pozornosť výdavkom súvisiacim s platom prvého tímu, pretože sú najviac náchylné na zmeny a sú najdrahšie (zvyšok je stabilný).

A práve v tejto oblasti vynaložil klub najväčšie úsilie. K 30. júnu 2022 boli mzdové náklady hráčov a trénerov prvého tímu vo výške 404,9 milióna eur a v roku 2023 boli znížené na 326,5 milióna eur. To dáva kladný rozdiel presne 78,4 milióna eur. K tejto hodnote však existujú dve dôležité upozornenia.

Prvý sa týka skutočnosti, že v osobných nákladoch na prvé mužstvo v sezóne 2021/22 (spomínaných 404,9 mil. eur) Los Blancos deklarovali, že na prémie minuli 35 mil. eur (za výhry v La Lige a Liga majstrov) a ďalších 19 miliónov eur pokrylo odstupné.

V lete 2022 opustili klub Marcelo, Isco a Gareth Bale, no každému z nich jednoducho vypršala zmluva. Jediný, kto sa s existujúcou zmluvou (na tri roky) rozlúčil, bol Luka Jović. Druhým – pozitívnym – aspektom je, že zníženie miezd prvého tímu o 78,4 milióna eur v porovnaní s minulou sezónou (podľa oficiálnych prepočtov po účtovnej uzávierke) sa v tomto roku skonsoliduje, pretože toto leto bol mzdový rozpočet odľahčený o veľmi vysoké mzdy, ako napríklad mzdy Edena Hazarda (30 miliónov eur v hrubom ročne), Karima Benzemu (tiež 30 miliónov eur v hrubom), Marca Asensia (16 miliónov eur v hrubom) a Mariana (8 miliónov eur v hrubom).

Zmodernizovaný štadión robí rozdiel

Nové Santiago Bernabéu, ktoré má byť plne funkčné na jar budúceho roka, je najnovším impulzom pre madridský klub, aby konkuroval klubovým štátom a výrazne si zabezpečil budúcnosť.

Garantuje aj prestupy najväčších mien na trhu. Na začiatku Real predpovedá celkové príjmy na túto sezónu vo výške 939 miliónov eur, čo je suma blízka 1 miliarde eur.

Čo je ešte dôležitejšie, klub očakáva príjem z prevádzky štadióna (zatiaľ nedokončeného) vo výške 317 miliónov eur, čo by bolo o takmer 150 miliónov eur vyššie ako doteraz. Posledná sezóna (2018/19), v ktorej mohli byť plné tribúny, priniesla zisk 175 miliónov eur.

Po dokončení všetkých prác na štadióne sa tento počet zdvojnásobí. Napríklad v minulej sezóne boli tržby zo štadióna 151 miliónov eur. Čoskoro sa zvýši na prognózovanú úroveň 317 miliónov. A to všetko počas čakania na nové galaáctico, ktoré chytí srdcia a mysle Madridistov.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x