Domov Klub Vinicius sa vracia späť

Vinicius sa vracia späť

49 dní po poslednom štarte využil Vinicius Junior svoju šancu a podal solídny výkon cez víkend v ligovom zápase s Espanyol Barcelona.

Šnúra Viniciusa sa pretrhla zápasom s Mallorcou, ktorý Los Blancos prehrali 1-0. Hoci Vinicius nepatril medzi najhorších hráčov, aj tak na to doplatil.

Po Mallorce akoby Vinicius neexistoval…
Po tomto zápase sa Vinicius vytratil. V nasledujúcich ôsmich zápasoch odohral len 36 minút. Bolo to už akoby neexistoval… až do tejto soboty.

Počas tohto 49-dňového obdobia Vinicius odmietol paniku. Tí, ktorí ho poznajú odhalili, že Vinicius je absolútne oddaný Realu Madrid a zaujíma sa iba o úspech so španielskym gigantom.

Taktiež si je vedomý, že má len 19 rokov. Preto vôbec neuvažoval o možnosti odísť na hosťovanie počas januára.

Zidane mu ponúkol šancu proti Espanyolu a on využil všetky výhody s tým spojené. V prvom polčase viedol útok Realu Madrid, keď hral akoby nikdy nechýbal v zostave Los Blancos. Bol odvážny a ťahal útoky z ľavej strany.

Na ihrisku strávil 85 minút, vystrelil na bránu trikrát, dokončil úspešne 82,8% prihrávok, vyhral osem súbojov a v štyroch príležitostiach vybojoval loptu.

Brazílčan síce nedal gól, ale bolo vidno, že hľadá spôsob ako prekonať Diega Lopeza. Vypracoval aj veľmi sľubnú šancu, ktorú nedokázal premeniť Karim Benzema.