Domov Novinky Vinícius, Rodrygo a Bellingham utešovali Yana Couta

Vinícius, Rodrygo a Bellingham utešovali Yana Couta

Mladík zažil nevydarenú noc na ktorú by najradšej rýchlo zabudol.

Autor: Michal
0 komentár

Vinícius Júnior, Rodrygo a Jude Bellingham z Realu Madrid sa v dojímavom prejave športového ducha, zhromaždili okolo uslzeného Yana Couta. Stalo sa tak po intenzívnom súboji proti Girone na Santiago Bernabéu v sobotu večer.

V stávke bolo veľa, keďže Real Madrid čelil v kľúčovom stretnutí La Ligy Girone. Pre Yana Couta, 21-ročného pravého obrancu to bola noc, ktorá otestovala jeho schopnosti proti niektorým z najlepších útočníkov v lige.

Couto, ktorý je údajne na radare Realu Madrid ako potenciálna budúca posila pravého obrancu, mal, mierne povedané, náročný večer. Jeho výkon zatienil Viníciusa Júniora. Vďaka schopnosti brazílskeho krídelníka driblovať sa Couto celú noc trápil. V závere Couto faulom na Ardu Gülera v šestnástke, daroval Los Blancos penaltu.

Pre Couta bola situácia ešte viac strhujúca, pretože je fanúšikom Realu Madrid. Hrať na ikonickom Bernabéu, mieste o ktorom sníva, že ho jedného dňa bude nazývať domovom, malo byť chvíľou hrdosti a určite aj konkurzom. Namiesto toho sa to zmenilo na nočnú moru. Váha nesplnenia očakávaní ho viditeľne zdrvila, a keď zaznel posledný hvizd, Couto sa rozplakal.

V dojemnej scéne Vinícius, Rodrygo a Bellingham obkľúčili Couta na ihrisku, jeden po druhom, v tomto poradí. Ich empatia presahovala klubovú rivalitu. Povzbudivé slová ponúkol Vinícius, ktorý Couta počas zápasu výrazne prevýšil. Rodrygo, jeho brazílsky kolega, ho potľapkal po chrbte, čím uznal emocionálnu daň. A Bellingham, vychádzajúca anglická hviezda, zdieľala vedomý pohľad – gesto, ktoré hovorilo: „Všetci sme tam boli.“

Akcie tria ilustrovali ducha futbalu – bratstvo, ktoré presahuje deväťdesiat minút hry. Keď si Couto utieral slzy, našiel útechu v ich podpore. Bolo to pripomenutie, že aj v porážke je priestor pre súcit a kamarátstvo.

Pre Yana Couta poslúži táto hra ako cenná lekcia. Cesta k veľkosti je dláždená neúspechmi a každý hráč čelí chvíľam zraniteľnosti. Ako sa bude ďalej rozvíjať, bude si niesť spomienku na túto noc – noc, keď mu Vinícius, Rodrygo a Bellingham ukázali, že futbal nie je len o víťazstve; ide o vzájomnú podporu v ťažkých chvíľach.

Yan Couto ostáva zaujímavou možnosťou

Mladík nezažil najlepší večer, no netreba zabúdať na pôsobivé sezónne štatistiky. Aktuálne mu patrí štvrté miesto v počte asistencií v La Lige a tretie v progresívnych prenosoch – to podčiarkuje jeho potenciál. Je ľahké si preto predstaviť, že záujem Realu Madrid môže naďalej pretrvávať. Jeden nevydarený  večer nemusí byť prekážkou, a možno si tak Couto jedného dňa predsa len oblečie ikonický biely dres na Bernabéu.

zdroj: managingmadrid.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x