Domov Novinky Vinícius nastupuje na Benzemovu pozíciu

Vinícius nastupuje na Benzemovu pozíciu

Vinícius Júnior je v tejto sezóne najlepším strelcom a najlepším asistentom Realu Madrid.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Pri početných absenciách Karima Benzemu sa 22-ročný hráč stal hlavnou postavou tímu Carla Ancelottiho. Efektívny pred súperovou bránkou a účinný v driblingu, ktorý je jeho najväčšou zbraňou, útočník sedí pri stole s najlepšími hráčmi na svete.

Sezóna 2021/22 presne načrtla hierarchiu v Reale Madrid. Najväčšou a nespornou hviezdou bol Karim Benzema so 44 gólmi v 46 zápasoch, nasledovaný Viníciusom (22 gólov) a Thibautom Courtoisom (hrdina mnohých kľúčových momentov, najmä finále Ligy majstrov).

Niekoľko mesiacov po triumfe v parížskom finále to potvrdili aj individuálne ocenenia hráčov kráľovského tímu na čele so Zlatou loptou.

Momentálne už nie Benzema, ale Vinícius je na vrchole madridského potravinového reťazca. Brazílčan je lídrom tu a teraz.

Aby sme ocenili Viníciusov prínos pre tím, stačí sa pozrieť na čísla ostatných hráčov Los Blancos. Dvadsaťnásobný reprezentant Canarinhos strelil už 16 gólov a zaznamenal sedem asistencií, v oboch aspektoch je najlepší v tíme. Dokopy podiel na 23 góloch svojho tímu.

V tomto smere ho prenasledujú Benzema (18 akcií: 14 gólov a 4 asistencie), Rodrygo (16 akcií: 10 gólov a 6 asistencií) a Fede Valverde (15 akcií: 11 gólov a 4 asistencie).

Jeho nesporný vplyv na hru Realu Madrid sa neobmedzuje len na jeho vlastné prostredie, ale presahuje hranice. Je totiž šiestym hráčom s najväčším podielom na góloch svojho tímu v piatich najsilnejších európskych ligách.

Pred ním sú už len Erling Haaland (33), Robert Lewandowski (28), Lionel Messi (28), Neymar (26) a Kylian Mbappé (25). V tejto sezóne sedí Vinícius pri jednom stole s najväčšími hviezdami svetového futbalu.

S hráčmi, ktorí sú už teraz kandidátmi na najdôležitejšie individuálne ocenenia, ktoré sa budú udeľovať za úspechy v tejto sezóne.

Pokiaľ ide o góly a asistencie, Vinícius v predchádzajúcej sezóne dosiahol pokrok, ktorý málokto očakával. V prvých troch sezónach strelil celkovo 14 gólov, čo je o osem menej ako v celej sezóne 2021/22. Na krídelníka je to neuveriteľný výsledok, ale Viní je odhodlaný prekonať svoj minuloročný rekord.

Ak si udrží súčasné tempo (16 gólov po 34 zápasoch), mal by skončiť s bilanciou, ktorá sa pohybuje medzi 26 (v najhoršom prípade za predpokladu vypadnutia v semifinále Kráľovského pohára a osemfinále Ligy majstrov) a 29 gólmi na všetkých frontoch (za predpokladu postupu Realu do finále Copa del Rey a Ligy majstrov).

To všetko bez toho, aby stratil kvalitu a efektivitu v základnom atribúte svojho umenia, kvôli ktorému Los Blancos minuli 45 miliónov eur za 18-ročného hráča Flamenga, a to dribling.

Je to futbalista, ktorý v piatich najsilnejších európskych ligách s obrovským náskokom pred ostatnými hráčmi najviac dribluje (271). Zároveň vyniká ako hráč, ktorý najviac z nich zakončuje víťazným súbojom (97) a ktorý je najčastejšie faulovaný (117).

Napriek tomu Brazílčan je neúnavný – je hráčom s najväčším počtom odohraných minút v tíme kráľov (2889 minút, čo je 92,6 % možného času), hoci v ligovom zápase proti Elche budúcu stredu bude pauzovať kvôli nadmernému počtu žltých kariet.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x