Domov Novinky Vinícius Junior vie komu vďačí za svoj progres

Vinícius Junior vie komu vďačí za svoj progres

Talentovaný útočník má jasno v tom kto stojí za jeho zlepšením pred bránkou.

Autor: Michal
0 komentár

Nie je to tak dávno, čo boli okolo Viniciusa Jr. veľké otázniky. Mnohí verili že Real Madrid urobil chybu, keď zaplatil masívnu prestupovú čiastku aby ho podpísal. O potenciáli brazílskeho mladíka nebolo nikdy pochýb, ale jeho efektivita pred bránkou výrazne chýbala.

Všetko sa to zmenilo v minulej sezóne, keď sa Vini zmenil z jedného z najnekonzistentnejších zakončovateľov v tíme na jeden z najspoľahlivejších zdrojov gólov. Dokonca strelil gól vo finále Lige majstrov proti Liverpoolu ako čerešničku na vrchole svojej sezóny.

Veľkú zásluhu na jeho neuveriteľnej premene mal Carlo Ancelotti. Pod vedením skúseného trénera Vini skutočne prekvital a vypracoval sa na jedného z najlepších hráčov na svete.

Superhviezda Realu Madrid o Ancelottim

Je dobré vidieť, že brazílsky útočník si to uvedomuje. Ako uvádza ESPN, o Ancelottim povedal:

„Hovoril som s Ancelottim a dal mi veľa rád, ktoré mi pomôžu stať sa členom základnej zostavy v Brazílii. Dal mi veľa sebavedomia.“

„Vždy bol ku mne tvrdý, keď to bolo treba. Je pre mňa ako otec.“

Vini urobil na majstrovstvách sveta doposiaľ dobrý dojem a našiel zadnú časť siete a tiež asistoval v zápase proti Južnej Kórei. Je veľká šanca že by sa mohol vrátiť do Madridu s medailou pre víťaza Svetového pohára v kufri.

Dá sa s istotou povedať že Ancelotti sa svojím druhým pôsobením v Reale Madrid ukázal ako jeden z najlepších manažérov všetkých čias.

Treba mať na pamäti, že keď došlo k jeho menovaniu, mnohí považovali Taliana za prechodného trénera.

Ancelotti však dokázal že je oveľa viac, keď pomohol Los Blancos k zisku Ligy majstrov a La Ligy v minulej sezóne navzdory všetkým očakávaniam. Popri tom rozvíjal budúcnosť Realu Madrid zlepšovaním hráčov ako Vini, Rodrygo, Federico Valverde a ďalší.

zdroj: therealchamps.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x