Domov Novinky Vinicius Junior: Superhviezda Superpohára UEFA

Vinicius Junior: Superhviezda Superpohára UEFA

Brazílčan bude jednou z hlavných atrakcií v Helsinkách.

Autor: Michal
0 komentár

Vinicius Junior bude vo Fínsku na Superpohári UEFA jedna z najväčších hviezd. Nielen zápasu, ale aj európskoeho futbalu.

Minulá sezóna, v ktorej bola dôvera Carla Ancelottiho vo Viniciusa jasná už od prvého tréningu, znamenala Brazílčanov vstup medzi elitu.

Po troch sezónach, v ktorých prevládali pochybnosti nad konzistenciou výkonov, mal Vinicius konečne skvelú sezónu.

Už vo veku 22 rokov Vinicius vie aké to je byť kritizovaný. Teraz je na rade aby ukázal zrelosť.

Brazílčan prešiel týmto procesom bez psychologickej pomoci. Nie preto že by tomu neveril, ale preto že cítil že má dostatok vnútornej sily na to, aby premenil neistotu a nenásytnosť kritikov, na to čo dnes vidíme na ihrisku.

Vinicius je na inej úrovni

Gól proti Liverpoolu v Saint-Denis posunul Brazílčana na inú úroveň, na úroveň hráčov, ktorí rozhodli Ligu majstrov. Je to zatiaľ vrchol cesty, ktorá pokračuje s Realom Madrid v ďalšom európskom Superpohári.

Pred štyrmi rokmi proti Atleticu Madrid v Tallinne strávil celý čas na lavičke náhradníkov. Julen Lopetegui mal jasno v tom, že nie je na konkurencieschopnej úrovni, ktorú Madrid požadoval.

Teraz sa Vinicius vracia do Superpohára v inom svetle. Chlapec ktorý musel dokázať, že to čo za neho Real Madrid zaplatil, nebolo šialenstvom, už túto debatu pochoval.

Gól ktorý vyhral 14. ročník Ligy majstrov pre Los Blancos, je najzvučnejšou odpoveďou. Ale je toho viac, pretože minulú sezónu ukončil s ďalšími 21 gólmi, 16 asistenciami a partnerstvom s Karimom Benzemom, ktoré šírilo paniku všade, kam prišli.

Dôsledky toho čo urobil v minulej sezóne s gólom proti Liverpoolu ako čerešničkou na torte, je že od 28. mája pre neho už nič nie je ako predtým.

Presvedčil sa o tom na dovolenke, počas ktorej cítil že jeho popularita je podstatne vyššia ako predtým. A jeho komerčná hodnota raketovo vzrástla. Zaradil sa medzi futbalistov s najväčšou príťažlivosťou pre značky.

Toto tiež nie je len ďalšia sezóna. Pretože sú tu majstrovstvá sveta, prvé v jeho kariére. Teraz už nikto nepochybuje o tom že muž Realu Madrid bude medzi tými, ktorých si Tite vyberie do Kataru.

Prišitie piatej hviezdy na dres Brazílie je ďalším Viniciusovým cieľom. Naposledy, keď Selecao dobylo svet, nemal ešte ani dva roky.

zdroj: marca.com

 

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x